Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набрало чинності рішення Івано-Франківського міськвиконкому про безкоштовне перевезення учнів у маршрутках.
Пільговий проїзд учнів у міському пасажирському транспорті загального користування діє за наявності учнівського квитка щоденно з 7:00 до 19:00 год., за винятком вихідних, святкових днів і канікул.
Однак у місті є школи, де учні вчаться у другу зміну. Уроки закінчуються після 19 години, тому школярі просто не мають змоги скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд. У міському управлінні транспорту і зв’язку підтвердили, що така проблема існує і зараз шукають способи її вирішення.
Зокрема, в департамент освіти направили листа з запитом по кількість шкіл, в який є друга зміна навчання. Після отримання офіційної відповіді призначать збори перевізників та обговорюватимуть з ними ситуацію.
Але не факт, що вони погодяться продовжити час безкоштовного проїзду ще на 1 годину.
«Ми ще не отримали відповіді з департаменту освіти. В телефонному режимі вони повідомили, що якраз опрацьовують наш запит», – розповів Андрій Гіглюк, заступник начальника управління транспорту та зв’язку.
В департаменті освіти підтвердили, що в них також є звернення від навчальних закладів, в яких є навчання після 19 години. Крім того, є гімназія №1, в якій діти навчаються в суботу і також не мають змоги їздити безкоштовно в міському транспорті.
«Я не поки не знаю, як буде вирішуватись це питання. Адже рішенням виконавчого комітету затверджено ще в 2015 році, що учні мають право безкоштовного проїзду з 07:00 до 19:00. Відповідно на основі цього рішення були укладені додаткові договори з перевізниками, – прокоментував Андрій Гіглюк. – Як буде вирішуватись це питання – чи це буде усна домовленість, чи якимось іншим чином – це буде вирішувати керівництво. Тому що в договорі чітко прописано – з 7 до 19. Якщо будемо продовжувати до 20 години, то треба буде вносити зміни в рішення виконавчого комітету і переписувати договори з перевізниками. Тобто, це процес непростий і довгий».
Однак в управлінні транспорту і зв’язку не впевнені, що самі перевізники погодяться на перегляд догорів та угод.
«Я вважаю, від влади це великий крок вперед, коли ми запровадили безкоштовний проїзд в автобусах. Це і так багато, – додав заступник начальника управління транспорту та зв’язку. – Перелік пільгових категорій значний, відшкодування з міського бюджету не відбувається. Додатково возять безкоштовно пенсіонерів з 10 до 16, і ще тепер школярів з 7 до 19. Тобто навантаження на наших перевізників є значним».
Також Андрій Гіглюк відзначив, що шкіл, де учні вчаться довше, ніж до 19 години, небагато. А гуртки та позашкільні заняття не підпадають під поняття «навчальний процес».