У Коломиї обвалилася стіна коледжу, 15.05.2017

Один з корпусів Коломийського економіко-правового коледжу обвалився ще в травні минулого року. І днями там стався новий обвал. Проте – заняття не скасували, – пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Ірина з однокурсниками готується до випускного – вальс студенти репетирують прямо на тротуарі біля будівлі коледжу.

“На даний момент ми готуємо номер до випускного, нашого випускного. Сталась у нас така біда, на жаль – актовий зал завалився. Але мусимо якось готуватися”, – розповіла Ірина Копильців, студентка Коломийського економіко-правового коледжу.

Надзвичайна ситуація в коледжі відбулася в травні минулого року. Тоді під час занять обвалилася частина фасаду будівлі і перекриття трьох поверхів. Дивом ніхто не постраждав. Після цього навчальний процес припинився, але вже через кілька місяців – його відновили. За словами директора, дозвіл на це дала експертна комісія.

“Встановлено його відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації і можливість його безпечної експлуатації до повного проведення робіт, до відновлення будівлі в цілому”.

За рік – жодних ремонтних робіт в коледжі не провели. А днями стався новий обвал. Звалилося перекриття даху в тому ж місці, що і в минулому році.

Після чергової НС мер Коломиї зібрав комісію.

“Те що зараз відбувається там – воно загрожує життю людей. Комісія одноголосно прийняла рішення припинити навчання до тих пір, поки не заберуться наслідки того обвалу”, – розповів Сергій Коцюр, заступник міського голови Коломиї.

Але навчальний заклад працює в звичайному режимі – першокурсник Владислав поспішає на залік.

“А директор не попереджав, що не можна тут проводити навчання? – Ні, не було такого, не попереджував. Сказав, що в нього є дозволи на навчання”, – говорить Владислав, студент Коломийського економіко-правового коледжу.

Директор коледжу запевняє – ніякої небезпеки для студентів немає.

“Ми в тому приміщенні не навчаємось, ви зараз побачите – воно відокремлене цілком. Я усвідомлюю, що за життя кожної дитини я несу відповідальність. І якби я не був безпечний за життя дітей – я б це не дозволив”, – стверджує Роман Гарат, директор Коломийського економіко-правового коледжу.

Але ось правоохоронці кажуть – заняття директор повинен був зупинити.

“Рішення комісії є – однозначно заборонити навчання, однак, керівник найняв якусь експертну службу, які прийняли, що в цьому навчальному закладі діти можуть навчатися. Я був на місці, бачив цю експертизу, яку йому надали приватні инспектори, він обмежив доступ, всі входи замуровані”, – повідомив Остап Білейчук, начальник Коломийського відділу поліції.

Чому стався перший обвал – в поліції не встановили. Коли почнуться відновні роботи – директор коледжу не знає. Каже – на все потрібно, мінімум шість мільйонів гривень. Виділити кошти має Міністерство освіти, адже навчальний заклад – державний.