рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Нема такої роботи, аби я не вмів зробити, – майстер-блогер з Богородчан Іван Деренько (фото)

реклама

Майстер-блогер Іван Деренько з Івано-Франківщини підкорює серця людей добротою і винахідливістю

«Всім добра, здоровлічка!». Саме цією фразою розпочинає і закінчує всі свої відео майстер-винахідник з Прикарпаття, знаменитість соцмереж та улюбленець мільйонів людей Іван Деренько. Завжди усміхнений, безпосередній та відкритий Деренько підкорює серця людей не лише власними авторськими роботами, але й своєю непідробною щирістю та добротою.  Його унікальні та практичні вироби з металу та дерева розлітаються по Україні, Європі та навіть США і Канаді, як гарячі пиріжки. Багатофункціональні саперні лопати майстрів з Прикарпаття стали невід’ємною складовою похідної амуніції українських захисників, а дерев’яні картини-барельєфи Дереньків приносять сотні тисяч гривень для потреб армії. А ще два місяці тому Іван Деренько став «прийомним батьком» для покинутого дитинчати косулі, за процесом росту якого у соцмережах слідкують українці чи не з цілого світу, пишуть Версії з посиланням на «Західний кур’єр»

Як виникають ідеї для створення унікальних виробів, звідки чоловік черпає енергію та наснагу, про необхідність постійної допомоги війську та як популярність у соцмережах вплинула на життя прикарпатського винахідника Івана Деренька.

Цьомка стала музою для майстра

56-річний мешканець села Глибівка Іван Деренько вже двадцять років виготовляє різні речі з металу, дерева та каменю. Кілька років тому до родинної майстерської справи долучився його син Віталій. Чоловіки відкрили власний інтернет-магазин під назвою «Майстри Деренько», де продають широкий асортимент різних практичних речей, виготовлений власноруч: дерев’яний посуд (шатківниці, салфетниці, манежниці, набори дощечок), господарський інвентар (сапки, лопатки, грабельки, розпушувачі землі, копачі), мангали, грилі та коптильні різних розмірів, а також ексклюзивні дерев’яні 3D портрети, картини та ікони.

Іван та Віталій Дереньки

Кілька років тому несподівано сам для себе Іван Деренько став блогером, а сьогодні його називають «зіркою соцмереж». Все почалось з домашнього відео про виготовлений мангал, яким він поділився на своїй сторінці у Facebook. Перегляди того відеоролика сягали до 30 тисяч в годину. Люди просили майстра більше розповісти про свої вміння і він почав ділитись з користувачами соцмереж процесом своєї щоденної роботи та давати корисні поради.

А звичайний похід по гриби на початку червня цього року відкрив ще одну сторінку у його житті. У лісі Іван Олексійович знайшов покинуте дитинча косулі, забрав його додому і почав вигодовувати його молоком з пляшечки. Косульку назвали Цьомка, адже вона дуже любить ластитись та цілуватись. Майже щодня майстер викладає на своїх сторінках у мережі кількахвилинні відео про тваринку, які швидко набирають мільйонні перегляди та тисячі коментарів, переважно позитивних, хоча, і без хейтерів не обходиться. До прикладу, відео на 5 секунд, де косуленятко «цілується» з песиком, переглянуло 4,4 мільйона користувачів і отримало тисячі захоплюючих відгуків.

Зараз на Facebook-сторінці «Майстри Деренько» налічується понад 347 тисяч читачів, у ТікТок в Івана Деренька – 239,8 тисяч слідкувачів, у Instagram – 72,1 тисяча, а на YouTube-каналі підписано 16,1 тисяча користувачів.

Іван Деренько відзначає, що відео про Цьомку суттєво збільшило  кількість і географію підписників. Зараз на його сторінках – чи не вся Європа, серед читачів є багато відомих людей – військовослужбовців, співаків, політиків, спортсменів, митців. З усмішкою зізнається, що навіть заробив завдяки монетизації у Facebook  581 долар.

Народився і виріс практично у лісі

Однак, Іван Деренько запевняє, що «зіркою соцмереж» себе не вважає і велика популярність, навпаки, дещо ускладнила йому життя. «Я, як працював, так і продовжую працювати. Просто увага журналістів збільшилась. Багато часу, якого і так зараз критично бракує, йде на спілкування з підписниками», – зізнається майстер.

І додає, що тваринку він прихистив не заради хайпу, як пишуть деякі хейтери, а тому, що має щиру любов до тварин ще з дитинства. У іншому випадку дитинча косулі могло загинути.

«Я по життю всіх люблю однаково. І природу дуже люблю. Ось, маю чотири собачки, з них – три дівочки і один хлопчик. Як видумаєте, чому у мене три дівчинки? Правильно, бо всі хочуть хлопчиків. Коли вони родять цуценят, ніхто не хоче брати дівчаток. Ми стерилізуємо їх власним коштом і тоді віддаємо. Ось,  якраз зараз у наших дівчаток «весільний період». Чули б ви, які у нас «серенади» попід парканами вночі (сміється). Але що поробиш, це все природні процеси і їх треба поважати», – каже пан Іван.

Через те, що вилучив тваринку з дикої природи, екологи склали на пана Івана протокол і подали до суду. Однак, розлучатись з Цьомкою прикарпатець не планує. Розуміючи відповідальність за тих, кого приручаєш, Іван Деренько виконав всі вимоги природозахисників і облаштував для косульки у лісі великий вольєр – понад 120 метрів квадратних, аби вона жила у безпечних та максимально наближених до природних умовах. На днях у Цьомки було новосілля. Нова домівка дуже сподобалась косульці. Більше того, у планах у прикарпатця відкрити центр реабілітації для тварин. Зізнається, найбільше йому полюбились кізочки.

«Я народився і виріс у хаті під лісом. Мій брат Василь, який 30 років пропрацював лісником, краще розуміється на природі, ніж деякі зоологи з вищою освітою. Людина, яка з маленьких літ живе у лісі, краще знає його, ніж той, хто вчився по книжці.  Пригадую, колись ми пасли корови, то дикі кози і цапи виходили на поле і паслись разом з ними. Вони ходили попри нас і не боялись. На жаль, зараз вже такого немає», – додає Іван Деренько.

На город – із «зайчиком» та «жабкою»

У кожен виріб, виконаний Дереньками, вкладено не лише праця, вміння, а й як би це не звучало – душа. Батько з сином  постійно перебувають у творчому пошуку і повсякчас вдосконалюють та оновлюють свої винаходи, аби вони довше служили людям та дарували їм комфорт. На деякі винаходи Іван Деренько має навіть авторські патенти: прес для чавлення соку, багатофункціональний мангал-коптильня, пристрій для швидкого саджання часнику, авторські сапки-розпушувачі та копачі, і два види саперних лопаток для військових.

Батько з сином розприділили процеси: Іван спеціалізується більше на виготовленні сапок, лопаток та виробів з дерева, Віталій переважно займається зварювальними процесами, придумує та виготовляє вироби з металу – мангали, грилі, коптильні та різноманітні ковані елементи.

Найбільшим попитом у Дереньків користується дерев’яний посуд, а також інвентар для саду та городу. А чого варта тільки їх назви: сапки-зайчики, сапки-півмісяці, сапки-сердечка, сапки-рогачки, сапки-круглорізи звичайні та з капелюшком, лопатки-жабки тощо.

Окрім унікальності виробів Дереньків, вони вирізняються якістю.  Майстри самостійно тестують кожен витвір, аби люди були задоволені, а річ прослужила довго. При виготовленні товарів використовують тільки найкращі та екологічно чисті матеріали. Тому попит на роботи майстрів чималий. Вже зараз унікальними виробами Дереньків можуть похвалитися люди з майже десяти країн Європи, США та Канади.

Водночас, майстер наголошує, що з’явилось багато шахраїв, які прикриваючись брендом Дереньків почали продавати підробки. Аби уникнути таких неприємностей, чоловік рекомендує купувати їхні вироби тільки в інтернет-магазині під назвою «Майстри Деренько» (https://www.maistryderenko.com/) або замовляти по телефону (+380 67 959 1875).

«Нема такої роботи, аби я не вмів зробити»

«Щоб все встигнути, я ще звечора планую свій завтрашній день. Прокидаюсь о 5 год, помолився і десь о 5:30 приступаю до роботи. Кожен виріб роблю з душею. Робота мене не втомлює, а приносить задоволення. З’являється  ідея – швиденько втілюю в життя. Нема такої роботи, аби я не вмів зробити. Хіба, вирізати апендицит», – сміється умілець.

На подвір’ї Дереньків є п’ять майстерень – дві по обробці дерева та три для роботи з металом. Втілювати задуми у життя майстрам допомагають чисельні станки та верстати, на які майстри витратили понад 65 тисяч доларів. У планах – придбати ще один фрезерний верстат з ЧПУ для різьблення дерев’яного посуду, картин та ікон.

Візитівкою ж обійстя Дереньків залишається великий багатофункціональний мангал, з якого і почалась їхня історія блогерства. Пан Іван розповідає, що може за дві години за допомогою цього мангала сам нагодувати 25 осіб. Тут він готує біля 12 страв – з м’яса, риби, грибів та овочів.

Мангал, з якого і почалось блогерство Деренька

«У час вимкнень світла – це дуже потрібна річ», – каже він.

А гостей на цьому подвір’ї ніколи не бракує. За час повномасштабної війни тільки понад тисячу українських військовослужбовців відвідали прикарпатського майстра – хто по лопатки, а хто просто познайомитись і зарядитись позивною енергетикою Івана Деренька.

Саперні лопати Дереньків – міцніші за натовські

Від початку повномасштабної війни майстер Деренько не перестає виготовляти і постійно вдосконалювати саперні лопатки для українських оборонців. За цей час він виготовив понад шість тисяч лопаток, три тисячі з яких безкоштовно віддав на передову.

У майстерні

«Віддавав волонтерам і військовим, які звертались. Щось продавав, аби відкласти гроші на матеріал для виготовлення тих лопаток, які віддаю безкоштовно. З інших виробів 10-15% теж відкладаю, аби закупити матеріали для саперних лопаток», – ділиться майстер.

Захисники високо оцінюють якість і практичність лопаток Деренька, які в деяких ситуаціях кращі за натовські. До речі, Іван Деренько отримав два патенти на виготовлення саперних лопаток для ЗСУ від Українського інституту інтелектуальної власності. Один – за заокруглену лопатку з металевим держаком і щупом, а другий – за трапецієподібну з дерев’яним держаком.

Основу лопати пан Іван вирізає зі стандартних листів металу розміром 125 на 250 сантиметрів або металевих смужок. Раніше майстер виготовляв одну лопатку за три години, а тепер, маючи спеціальний верстат, витрачає на це годину.

«Тут дуже багато ручної роботи, різні сплави сталі, кути, – розказує про виріб Іван Деренько. – Лопатка може мінятися під кутом. Нею дуже зручно працювати в окопах і руки не дряпає. Наприклад, якщо ви візьмете пряму лопату і будете нею копати попри стіну, то будете собі дерти руки. А тут ви міняєте собі кут як вам треба. Ручка від лопати відкручується, також є пилка-ніж, щуп, заточувальний брусок. Але найголовніше, що лопата дійсно міцна», – каже майстер.

Продали картин для потреб війська на понад 700 тисяч гривень

Окрім саперних лопаток, які майстри регулярно виготовляють для захисників України, з перших днів повномасштабної війни вони всіляко долучаються до благодійних акцій для допомоги війську. Роботи Дереньків постійно представлені на різноманітних благодійних аукціонах, завдяки чому вже виручено понад 700 тисяч гривень для потреб різних бойових підрозділів.

Під час другого благодійного аукціону, організованого головою Івано-Франківської ОВА Світланою Онищук, який відбувся 17 березня 2023 року, майстри Дереньки представили свій лот – різьблену картину «Рабство і воля», автором ідеї якої є 3D художник з України, який мешкає у Німеччині, Роман Романюк. За представлений барельєф Дереньків змагалися багато благодійників і в результаті його придбали за 145 тисяч гривень.

 

Також  на замовлення очільниці Прикарпаття Світлани Онищук, Іван з сином Віталієм виготовили вирізьблену з дерева картину «Спогади», яку посадовиця також виклала на аукціон. Продали її за 150 тисяч гривень.

Картина-барильєф “Воля і рабство”

Під час четвертого благодійного аукціону, який був проведений у місті Яремче 23 лютого 2024 року на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», майстри Дереньки надали лот – картину-образ 3D «Архангел Михаїл», який бореться зі змієм. Вона була продана за 65 тисяч гривень.

У квітні 2024 року під час благодійного вечора , проведеного до 75-річчя від дня народження першого ректора Університету короля Данила, отця Івана Луцького, на аукціоні було продано три лоти від майстрів Дереньків, за які виручено 160 тисяч гривень.

Картина “Тризуб з гільз”

На початку червня 2024 року в Яремче відбувся благодійний аукціон, під час якого зібрали понад мільйон гривень для реконструкції площі та встановлення Меморіалу Захисникам. На даному заході були представлені три лоти від майстрів Дереньків: «Архангел Михаїл», якого продали за 50 тисяч гривень, картина «Тризуб» – 45 тисяч гривень та ікона «Тайна вечеря» – 35 тисяч гривень.

Картина-барильєф “Спогади”, продана за 150 тис. грн

Також під час ювілейного п’ятого благодійного аукціону, проведеного на Прикарпатті з ініціативи голови ОВА Світлани Онищук, 25 липня 2024 року був проданий барельєф майстрів Дереньків «Архангел Михаїл» за 60 тисяч гривень.

«Я дуже тішусь, коли мої вироби продаються на аукціонах за гарні гроші. У такий тяжкий час кожен має допомагати наближати перемогу України, як може і вміє. Цінність проданих на аукціонах речей в тому, що з часом їхня вартість тільки зростає і через кілька років вони можуть бути перепродані за більші гроші», – говорить Іван Деренько.

Годинник «Сова»  – єдиний екземпляр у світі

Різьблені картини з дерева майстер Деренько почав виготовляти відносно недавно, років десь чотири тому, відколи придбав перший фрезерний станок з ЧПУ. На ньому майстер різьбить неповторні картини, портрети та ікони-барельєфи. Використовує деревину дуба і ясеня.

У процесі роботи

За словами винахідника, найбільшим попитом користуються портрети Тараса Шевченка, яких майстри Дереньки виготовили вже понад три десятки. Також є великий запит на портрети Степана Бандери. На виготовлення барельєфа йде до тижня часу: спочатку 3D малюнок різьбить верстат, далі майстер вручну доводить до фінального стану виріб.

Серед ікон найпопулярнішою є «Тайна вечеря», особливо перед Різдвяними святами. «Перед Колядою всі і водночас замовляють «Тайну вечерю». Тому ми стараємось виготовити їх завчасу. За шість місяців цього року ми продали  вже 15 «Тайних вечерь», – каже Іван Олексійович.

Також великий попит є на образи Матінки Божої. Ціни на різьблені дерев’яні ікони – від 1,5 до 15 тисяч гривень. Серед замовників – різні люди, багато клієнтів з-за кордону.

Нещодавно майстри виготовили оригінальну дизайнерську річ – різьблений настінний годинник «Сова». Модель для годинника у вигляді сови майстрам Деренькам надав 3D художник Роман Романюк.

«Це ексклюзивна річ, аналогів якої поки немає у світі, – запевняє пан Іван. – Для його виготовлення витрачено багато матеріалу, часу і сил.  Тільки станок працював над виробом майже 50 годин. Приблизно 10 годин ще ручної робити з різцем. Ціна такого годинника – 20 тисяч гривень. Перший екземпляр вже продано. Є вже замовлення на кілька таких годинників. Тож будемо виготовляти їх і надалі».

Ексклюзивний годинник “Сова”

Водночас, майстер зізнається, що через часті і тривалі вимкнення електроенергії дуже багато чого не встигає. Робота на генераторі – зовсім не те. Однак, у всьому він бачить позитив. Час, коли немає світла він проводить з Цьомкою, займається підготовкою житла для своєї улюблениці та знімає позитивні відео для підняття настрою українцям.

«Я бажаю всім добра й аби всі були здорові! Сам живу за принципом, що в житті добро завжди повертається добром. Вже одне усвідомлення того, що ти зробив комусь щось приємне – чи то людині, чи то тваринці, робить день радіснішим та наповненим сенсом. А це те, чого так бракує українцям у час війни. Тож, всім добра, здоров’ячка та миру!», – завершує спілкування Іван Деренько.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ