Прикарпатців найбільше хвилюють такі питання, як безробіття, тарифи на комуналку,  зростання цін. Найменше – боротьба з алкоголізмом, захист довкілля та української мови. Про це говорять результати соціального дослідження.

Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Івано-Франківська обласна рада замовила соціальне дослідження агенції “Galсоц” щодо розвитку місцевого самоврядування. Результати презентували на прес-конференції 30 жовтня.

Голова дослідницько-консультанційної агенції “Galсоц” Тетяна Головчук розповіла, що у жовтні вони провели 900 інтерв’ю з мешканцями різних районів області та обласного центру.

Зокрема, респондентів спитали, чи вони задоволені суспільною та економічною ситуацією в області. При цьому не брали до уваги думку щодо решти України, подій на Сході тощо. Задоволені становищем Прикарпаття лише 0,7% опитаних, частково задоволені 31,9%, не влаштовує існуюча ситуація 61,3% опитаних.

Також прикарпатці дали свою оцінку роботи державного керівництва.

“Невдоволення роботою органів влади від 70 до 95 відсотків опитаних. Найбільшою мірою задоволені роботою Національної поліції – на 33,1%”, – повідомила Головчук.

Найбільше прикарпатців – 95% – незадоволені роботою Верховної Ради, судової системи – 90%.

Опитані найбільш позитивно оцінюють роботу органів влади населеного пункту, в якому вони проживають, – 59,6%. Роботу облради позитивно оцінюють 34% опитаних, районних рад – 30,6%, ОДА – 26,7%.

“30% не знають, що сказати, тому що в них немає інформації про роботу місцевих органів влади”, – зауважила Головчук.

За її словами, відповідно до таких результатів, місцевій владі слід краще висвітлювати свою роботу.

Також прикарпатці назвали проблеми, які потребують першочергового вирішення, – це зниження рівня безробіття (56,9%), зменшення тарифів на комунальні послуги (52,4%), стримування інфляції (45%), відновлення сільського господарства (34,5%), ремонт автодоріг (30, 9%), оновлення обладнання для медзакладів (36,6%).

Найменше прикарпатців турбує захист культури, української мови (0,5%), покращення екологічної ситуації (2,9%), боротьба із злочинності (3,1%), боротьба з алкоголізмом та наркоманією (3,8%).

На думку голови облради Олександра Сича, робота органів місцевого самоврядування має спиратися на наукову основу.

“Ми беремо до уваги ці дослідження у своїй роботі”, – заявив він.

Сич додав, що матеріали роздадуть депутати на наступній сесії.