Про це сьогодні під час брифінгу повідомив в.о. начальника обласного управління ДСНС Ігор Оксентюк, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

За його словами, наразі задіяні у ліквідації наслідків негоди 98 чоловік особового складу ДСНС. Крім цього очікується підмога з центрального управління та з сусідніх областей.

Циклон, який приніс дощі, прийшов з Балкан. Надзвичайники попереджають, така погода може зберігатись щонайменше ще впродовж двох тижнів. Не виключають утворення селевих потоків у горах.

Головний надзвичайник Прикарпаття звернувся до мешканців краю, щоб готувались до можливої евакуації.

«Я не хочу, щоб були панічні настрої, але остерігатись необхідно. Прошу мешканців уважно слідкувати за прогнозами й нашими повідомленнями. Також люди повинні бути готові до евакуації внаслідок надзвичайних ситуацій. У нас гірські рятувальники вийшли на надання допомоги сімейній парі, яка пішла у гори. На мою думку, це безвідповідально», – каже Оксентюк.

Нагадаємо, 21 – 22 травня на Днiстрi в дiлянцi Галич – Нижнiв – Залiщики очiкується пiдйом рiвнiв води на 2 – 3 м над рiвнями 20 травня на 8.00 год ранку. Мiсцями початкове затоплення заплав, часткове пiдтоплення с/г угiдь.

У зв’язку iз значними дощами 21 – 22 травня на рiчках басейну Днiстра очiкується продовження пiдйому рiвнiв води на 1,5 – 2,5 м над рiвнями 21 травня станом на 8.00 год. Подальше затоплення заплав, с/г угiдь.

При значних дощах формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Можливе часткове пiдтоплення прирiчкових населених пунктiв, госпоб’єктiв у Галицькому, Долинському, Калуському, Надвiрнянському, Богородчанському, Тисменицькому, Тлумацькому, Снятинському, Рожнятiвському районах.