Організатори проєкту своїм головним завданням вбачають зменшення відсотку населення, хворого на ожиріння та цукровий діабет в Україні та Румунії, пишуть Версії з посиланням на прес-службі ОДА.

Українські та румунські науковці й лікарі мають певний досвід у вивченні клінічних проявів ожиріння та діабету, побудові стратегій збалансованого харчування, зниження ваги тіла чи коригування станів, які пов’язані з метаболічними порушеннями.

У рамках реалізації проєкту дорослим та дітям шкільного віку, які мешкають у міста та селах повіту Сучава та Івано-Франківської області, проведуть безкоштовне та безпечне обстеження з дотриманням всіх вимог карантину. Кожен учасник програми, який за результатами скринінгу потрапить у список тих, хто у зоні ризику ожиріння чи цукрового діабету другого типу, отримає консультацію та буде скерований до сімейного лікаря, який надалі вестиме консультування пацієнта.

Також українські та румунські фахівці з біології та медицини проведуть низку тренінгів для сімейних лікарів. Відповідне навчання дасть можливість медпрацівникам первинної ланки допомогти самостійно консультувати своїх пацієнтів щодо можливостей попередження виникнення захворювань, які пов’язані з харчуванням та формувати у населення навички здорового способу життя.

Проект реалізовуватимуть науковці кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського університету спільно з колегами з університету “Штефан чел Маре” (м. Сучава, Румунія).

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!