Законопроект № 6556 пропонує, щоб нацгвардійці під час мирних зібрань могли застосовувати силу не лише щодо правопорушників, а й у випадку, коли учасники зібрань “скорочують мінімальну безпечну відстань” між ними. 6556 також пропонує наділити Нацгвардію, фактично, поліцейськими повноваженнями з охорони громадського порядку (зараз Національна гвардія виконує лише допоміжну для Національної поліції функцію). Окрім цього, 6556 пропонує передати МВС частину функцій Міноборони з управління Нацгвардією, кажуть активісти. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Ця акція є попереджувальною. Ми хочемо домогтися відкликання, у кращому випадку, а, в гіршому, – відправлення на доопрацювання законопроекту #6556, який є антидемократичним. Жодних претензій до обласної і місцевої влади у нас нема, ми долучитися до всеукраїнської акції”, – зазначив заступник голови івано-франківської ФРІ Олександр Кампов.

Акція наразі проводиться у 12 містах. У Франківську зібралося близько десятка протестувальників, які стояли з плакатами “Аваков, руки геть від Нацгвардії” та “#6556 – пряма загроза демократії”, співали пісень Скрябіна,”Ляписа Трубецкого” та кричали: ” Ні – поліцейській державі”.

 

“Ми не хочемо, щоб повторився білоруський сценарій – ви знаєте, як там із демократією. А якщо буде ще один Майдан, завдяки цьому закону його зможуть легко придушити. Ми стоїмо біля меморіалу Небесній Сотні, ці Герої померли там, на Майдані, але за що? Якщо, по суті, нічого кращого зараз не робиться – тільки навпаки”, – кажуть протестувальники.