10 липня 2020 року о 15:15 год ріелтори Прикарпаття збираються на пікет. Протестуватимуть проти нового законопроекту “Про ріелторську діяльність”.

Професійна спільнота Івано-Франківського обласного відділення Асоціації Фахівців нерухомості України наводить аргументи, чому вони проти Законопроекту №3618 «Про ріелторську діяльність» в поданій редакції:

“1) Законопроект запроваджує створення бази даних про об’єкти нерухомості, де буде розміщено всю інформацію про них. Підмітимо, що ця база даних не буде в державній власності, а належатиме регулятору – федерації, тобто громадській організації, тобто, приватним особам! І тоді випливає ризик захисту персональних даних. А це – порушення Конституційних прав.

2) Для громадян, які вирішили купити чи продати власну нерухомість також передбачені нові обов’язки. Всі операції повинні бути проведені тільки за участі ріелтора. Навіть рекламу продажу чи оренди нерухомості пропонують дозволяти тільки через ріелтора, а також в рекламу повинні включити паспорт об’єкту, який йому видасть ріелтор за допомогою електронного майданчика.

3) Законопроектом пропонується створення реєстру продавців, покупців, реєстру всіх угод і договорів. Ось вам і схема – якщо є реєстр, то за внесення даних в нього треба буде платити. І, зауважте, платити будуть всі. Від цього найбільше постраждають споживачі, бо саме на їхні плечі ляжуть всі нові фінансові витрати.

4) Законопроект №3618 не захищає професію ріелтора, а, навпаки, знищує її через свій низький освітній поріг, закладений в ньому. Мова йде про те, що завтра ріелтором зможе стати будь-який громадянин України, який досяг повноліття і здобув базову середню освіту. Окрім того, не будем забувати, що незабаром діти будуть закінчувати школу практично в 19-річному віці. Отже, цей пункт законопроекту повинен бути істотно доповненим і доопрацьованим.

5) За останні 10 років ринок пройшов значні зміни та став більш професійним. А також існують вже створені громадські організації, такі як АФНУ, а в законопроекті передбачено створення організації «без дня рік», про яку немає жодних даних і не зрозуміло, хто до неї входитиме. І ця ж організація займатиметься повним врегулюванням всіх положень і норм щодо рієлтерської діяльності. Окрім того, законопроектом не передбачено умов переходу для вже існуючих сертифікованих спеціалістів, що пройшли не одні курси ,навчання, і найважливіше – роки роботи.

6) Ми – за уважне та належне доопрацювання і внесення правок до законопроекту №3618″, – заявила представниця відділення асоціації Юлія Коровіна.

Протест відбудеться 10 липня 2020 року о 15:15 год в Івано-Франківську на площі перед готелем Надія.

Контактна особа: моб. тел: 066 675 6324, Юлія

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!