За словами Андрія Гринчука, Посольство Королівства Нідерландів неабияк прагне налагодити співпрацю у різних сферах діяльності як на урядовому рівні, так і між українськими та нідерландськими бізнес-спільнотами.  Задля цього дипломати організовуватимуть в Голландії заходи, на які запрошуватимуть компанії з метою демонстрації можливостей інвестування в українські проекти, пишуть Версії з посиланням на   прес-службу Івано-Франківської ОДА.

 

Зі свого боку Марія Савка зазначила, що між Урядом Нідерландів та владою Прикарпаття склалися тісні стосунки. За останні роки суттєво зріс майже до 19 млн дол. США експорт вітчизняних товарів на ринки Королівства, а нідерландські інвестиції сягнули 23% від загальної кількості капіталовкладень.

“Цього року в області відновило роботу одне з найбільших та  найстаріших нафтопереробних підприємств “Нафтохімік Прикарпаття”, сировина для його поступає із Нідерландів, – зазначила управлінець. – Досвід тісної співпраці ми також отримали під час напрацювання в області Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, коли голландські експерти запропонували сучасні підходи до вирішення даної проблеми. Тож впевнена, що співробітництво триватиме, а його результатами стануть спільно реалізовані проекти”.

Зокрема, перспективними для інвестування нідерландців, на переконання Марії Савки, може стати переробка сільськогосподарської продукції, глибока переробка деревини, а також виготовлення обладнання для нафтопереробної галузі.

На завершення зустрічі перший заступник голови ОДА запросила дипломатів на Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону “Карпатський простір”, розповіла про проект “Єврокарпатська ініціатива”, у рамках якого проводяться зустрічі з інвесторами і економічні форуми, що дають імпульс для розвитку взаємної співпраці.