Всі вони з особливими потребами. В садочку сформовано три групи, а сам заклад функціонує вже третій рік. Однак, він на межі закриття. Проблема банальна – гроші. Спочатку заклад фінансувався з державного бюджету, однак, на наступний рік цю функцію передали на місця. Там ж не можуть вирішити, хто платитиме, –  пишуть Версії.

«Районна рада говорить, що дітей, які живуть в сільській місцевості нашого району вони згідні дотаційно фінасувати. Зараз в нас стоїть питання за 26 дітей, які живуть на території міста. Ніяк не можемо узгодити питання, хто буде платити – міська рада тому, що дошкілля у них на балансі чи буде платити районна рада», – розповіла Оксана Круріковська, директор Долинського дитячого будинку «Теплий дім».

Умови в садочку вражають: від найсучаснішого обладнання до висококваліфікованих вихователів: логопеди, дефектологи, соціальні педагоги, психологи, реабілітологи. Для діток тут, навіть, проводять терапію кіньми та собаками.

«Вони заставляють дітей говорити. Звертатися до собаки, щоб собака виконувала їхні команди. Але найбільше це позитивні емоції», – пояснила Тетяна Чернега, практичний психолог. Якщо проблему не вирішать – садочок закриють. Батьки ж у розпачі. Кажуть, що за час відвідин закладу їхніх дітей не впізнати.

«Я навіть боюсь про це думати. Бо дитина може замкнутися в собі, і я навіть не уявляю що може бути. Ми стільки пройшли, стільки у нас прогрес, ми готуємось до школи, його тут готують до школи, це все може зупинитися я просто боюсь про це думати», – побоюється Юлія Іванова, мати вихованця садочка.

Батьки кажуть, що вже більше півроку вони оббивають пороги владних кабінетів. Наразі, в районній раді пообіцяли виділити із необхідних чотирьох мільйонів – 600 тисяч. Решту потрібно просити в області.