На заході презентують цілі проєкту, а також спільно з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій обговорять залучення громадських гірських рятувальників до пошуку та порятунку людей у горах, ґрунтуючись на досвіді польських партнерів з гірських добровільних загонів рятування (GOPR), пишуть Версії.

Ініціаторами проекту є ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»” (Львівська область) в партнерстві з ГО «Гірський рятувальний центр», Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (Івано-Франківська область) та Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща).

Під час брифінгу журналістами розповіли, що над проєктом працювали близько трьох років. Розробляли його люди, які часто ходять в гори і їм важлива безпека туристів у гірській місцевості. Організатори наголосили, що даний проєкт дає можливість розробити мобільний додаток, який стане аналогом світової практики і допоможе швидко інформувати про біду та скоротити час надання допомоги потерпілому зі сторони рятувальників.

Окрім того, буде серія навчань для рятувальників. А кращі матимуть змогу пройти стажування.

Директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило наголосив, що в рамках проєкту буде створено навчальний центр для підвищення кваліфікації.

«Життя – це найцінніше, що є у суспільстві. Тільки це повинно не просто декларуватися, а підтримуватися справою. Наш проєкт підкреслить наскільки важливе людське життя. Завдяки напрацюванням наших колег з-за кордону і співпраці з ними плануємо створити навчальний центр підготовки кадрів, а також буде центр сповіщення і координування.

Гість із Польщі зазначив, що у Європі система рятувальників працює на добровільній основі. Зокрема, в їхній системі працює 1300 працівників та лише 100 осіб – на платній основі. Саме цей підхід планують передати польські колеги.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!