В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні вдруге провели складну кардіохірургічну операцію Феррацці, даруючи надію пацієнтам з гіпертрофічною кардіоміопатією.
У медичній спільноті Прикарпаття відбулася визначна подія – кардіохірурги Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) вдруге успішно виконали одну з найскладніших операцій у кардіохірургії – операцію Феррацці.
Цього разу пацієнтом став 61-річний чоловік, якому діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію – небезпечне захворювання серця, що може призвести до раптової смерті. Особливістю цього випадку стало те, що під час підготовки до операції у пацієнта виявили додаткові ускладнення.
Світлана Сарапук, лікар-кардіохірург, пояснює:
“Це оперативне втручання було ще складнішим. Оскільки, окрім операції ‘Феррацці’ ми також виконали пацієнту аорто-коронарне шунтування”.
Незважаючи на складність процедури, операція пройшла успішно. Зараз пацієнт проходить реабілітацію та незабаром повернеться додому.
Тарас Масляк, директор ЦМКЛ, підкреслює важливість співпраці з провідними медичними установами країни:
“Ми домовились про подальшу співпрацю. Тому пацієнти з гіпертрофічною кардіоміопатією отримуватимуть у нас кваліфіковану медичну допомогу”.
Світлана Сарапук наголошує на серйозності захворювання:
“Вона може проявлятись втратами свідомості під час фізичного навантаження, запамороченням, задишкою, найгіршим ускладненням є синдром раптової серцевої смерті. Таке може траплятись навіть у дітей під час фізичних навантажень, наприклад навіть на уроці фізичного виховання”.
Операція Феррацці, хоч і є технічно складною, вважається найбезпечнішою для пацієнта. Вона спрямована на сповільнення розвитку хвороби, зниження ризику раптової серцевої смерті та повернення пацієнта до повноцінного життя.