З 1 лютого в усіх ЦНАПах Івано-Франківської громади розпочнеться переоформлення пільгових транспортних карток – нова «Галка» з часом почне діяти і в приватному транспорті Івано-Франківська.
В Івано-Франківську стартує масштабна кампанія з оновлення транспортних карток «Галка», яка триватиме до середини травня 2024 року та передбачає безкоштовну заміну проїзних документів.
Під час щотижневого ефіру «Запитай у влади» на «Вежі» міський голова Івано-Франківська традиційно відповідав на запитання містян. Один з додзвонювачів поцікавився, коли почнеться видача нових транспортних карток «Галка», оскільки термін дії виданих пільгових карток завершується в червні 2025 року.
«З 1 лютого ми починаємо видачу нових безкоштовних карток «Галка» для пільгового проїзду. Процес фотографування та оформлення буде організовано у всіх ЦНАПах, на комунальних підприємствах», – повідомив Руслан Марцінків.
За словами міського голови, для зручності мешканців міста планується щонайменше десять пунктів видачі карток, серед яких будуть всі центри надання адміністративних послуг, комунальні підприємства «Електроавтотранс», «Івано-Франківськводоекотехпром», «Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Комфортний дім», клуб за місцем проживання на Позитроні.
«Цих точок буде не менше 10. Згодом буде офіційна інформація», – відмітив мер.
Процес оформлення та виготовлення нових транспортних карток займе кілька місяців.
«Плануємо, щоби до середини травня всі мешканці отримали нові пільгові картки. Термін дії більшості наявних карток завершується в червні, тому ми маємо достатньо часу для організованого процесу заміни», – зазначив очільник міста.
Важливою новацією стане розширення функціоналу оновлених карток «Галка».
«Ми плануємо, що ця картка буде максимально діяти у приватному транспорті, поки ми не можемо перейти повністю на комунальний», – підкреслив Марцінків.
Щоправда, коли запрацює ця новація наразі невідомо.
«У нас є бачення, але коли ми будемо готові, то ми про це скажемо. Це було питання мешканців. Тобто вона буде діяти, в тому числі і в приватному транспорті», – додав Марцінків.
Міська влада обіцяє забезпечити максимальне інформування населення щодо процедури заміни карток та необхідних документів.
«Ми будемо максимально інформувати мешканців та забезпечимо організований процес видачі карток», – запевнив міський голова.
Детальний алгоритм дій для отримання нової картки «Галка» та повний перелік необхідних документів буде оприлюднено найближчим часом через офіційні канали комунікації міської ради.
Нагадаємо, транспортна е-картка «Галка» – це пластикова картка з безконтактним електронним носієм, яку можна поповнювати на певну кількість поїздок і нею оплачувати проїзд в комунальному транспорті. Її запровадили влітку 2020 року.
Мешканцям міста доступні 4 варіанти карток «Галка — Розумна картка»:
- загальна — персоніфікована і неперсоніфікована;
- студентська, що дає можливість платити за поїздки за зниженою ціною;
- учнівська, що дозволяє користуватися комунальним транспортом безоплатно;
- пільгова з наданням права безплатного проїзду на автобусі або тролейбусі учасникам бойових дій, а також пенсіонерам, людям з інвалідністю та іншим соціально вразливим категоріям населення.
Пільгову транспортну проблему «Галка» можуть отримати особи, які проживають на території Івано-Франківської міської територіальної громади та мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті відповідно до законодавства України та рішень Виконавчої комісії Івано-Франківської міської ради.
Назву «Галка» франківці обирали шляхом голосування. Серед пропонованих варіантів були: Галка (Галицька картка), КардІФ (Card IF), Колібрі (маленька картка – великі можливості), Майка (MyCard) – моя картка, СКІФ (Соціальна картка іванофранківця), Тачка (touch kard), Фіра Форт (Fort), Франк (Frank) – Франківська картка, ФранкоКарт (FrankoCard).
На старті впровадження електронного квитка вартість проїзду з карткою «Галка» становила 4 гривні, за цей час в громаді кілька разів підвищували тариф і тепер він становить 10 гривень. Також з карткою «Галка» доступна безкоштовна пересадка протягом 30 хвилин після першої валідації.