Зараз, коли половина планети сидить на карантині, а акції корпорацій висять в червоній зоні, фінансові регулятори і уряди країн вживають заходів для контролю над ситуацією, нехай тимчасові і з несприятливими наслідками в довгостроковій перспективі.

Про те, як це відбивається на курсах долара і валютах країн, що розвиваються, ви можете дізнатися на сторінках фінансових ресурсів або сайті Инстафорекс.

Викуп облігацій без обмежень

Федеральна резервна система продовжує приймати рішення, спрямовані на стимуляцію економіки в такий непростий час. Спочатку на позачерговому засіданні ФРС знизила ставку, потім довів її до мінімальних значень, а тепер запропонувала необмежений викуп облігацій і особливу програму кредитування.
На дистанції це повинно відвернути капітал від доларових активів, повернувши активність в інші сегменти, але для цього потрібні, як мінімум, позитивні прогнози щодо найближчого майбутнього.

Трильйони від уряду

Друкарський верстат запущений, а демократи з республіканцями в США вирішують, скільки грошей «виділити» для боротьби з наслідками вірусного форс-мажору. Йдеться, до слова, про трильйони доларів. Сотні мільярдів підуть на допомогу постраждалим секторам економіки країни, менше – охороні здоров’я, на виплати сім’ям хворих, на програми кредитування бізнесу і так далі.

Гравці ринків сприйняли новину позитивно, а разом з ініціативами ФРС наповнення ринку грошима повернуло індекси до максимумів. За день деякі з них виросли так, як не зростали з 30-х років минулого століття. Чи потягнуть вони за собою вгору інші ринки – поки неясно.

Висновок

Звичайно, ситуацію не можна назвати вирішеною. На порядку денному залишається глобальна проблема пандемії, підсумок якої буде залежати, на думку ВООЗ, не тільки від США, але і самих населених країн третього світу.

Складно робити прогнози, але з наслідками пандемії і затяжної глобальної кризи, що охопила буквально всю планету, державам потрібно буде справлятися тривалий час. І прийняті зараз заходи, в тому числі за допомогою друкованого доларового верстата, згодом можуть мати негативний вплив на економіку.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!