Натомість, у мерії переконують, що новий міст через Бистрицю Солотвинську відповідає всім сучасним стандартам. Він не є частиною об’їзної і не має сенсу будувати міст на 4 смуги, якщо вулиця Хіміків має всього 2 смуги руху, а розширити її – наразі неможливо, пишуть Версії.

Активісти громадської ради з контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонт доріг у місті Івано-Франківську ініціювали круглий стіл, щоб обговорити ситуацію з будівництвом нового моста на Пасічну. Основну проблему активісти вбачають в запроектованій ширині моста – не чотири смуги, а дві.

«Більше півстоліття минуло з того часу, як запущений перший міст, а кількість транспорту і інтенсивність його руху збільшилась у десятки разів. І ми тепер закладаємо таку «бомбу»- міст з однією смугою руху в кожен бік», – відмітив член громадської ради Ігор Латинський.

За його словами старий міст потребує капітального ремонту, його потрібно закривати, а новий міст може просто не витримати транспортного навантаження.

«Проектом передбачені 3-метрові пішохідні доріжки та 2-метрові велодоріжки. Але ж міст будується для автомобілів. Проїжджа частина виходить 7 метрів, а на велодоріжки – 4 метри. По них буде проїжджати від сили сотня велосипедистів в день, а от автівок – тисячі», – додав голова громадської ради Михайло Панчишин.

Він розповів, що громадська рада зверталась до голови ОДА і отримала підтримку. Тож активісти сподіваються на співпрацю влади міста та області.

«Зараз в нашому місті транспортний колапс. Дуже багато великовагового транспорту – десятки фур. Цей міст можна для Рожнятова будувати, або для іншого райценру, де проїжджає кілька десятків машин за добу, а не для Івано-Франківська, – зауважив Панчиишин. – Ми були на прийомі в голови в ОДА, і Олег Гончарук дав завдання проаналізувати транспортний потік через міст, все прорахувати і будемо звертатися в Кабмін по допомогу».

В Службі автомобільних доріг переконані, що цей міст свої функції зможе виконати.

«На сьогоднішній день, міст, який будується в Івано-Франківську, розгрузить місто від легкового транспорту. На перспективу, було б добре робити таки 4-смуговий міст. Ми маємо приклад 1968 року. Але я не бачу великої проблеми в тому, бо в перспективі можна буде доробити ще дві полоси. Адже цей міст будується на буронабивних палях, сьогодні є фінансування тільки на дві полоси. А в майбутньому, якщо буде фінансування з боку держави, облради, ОДА та міста, можна буде добудувати ще дві полоси», – відмітив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Любомир Семанів.

За словами заступника начальника САД питання розв’язок на сьогодні ще не погоджено, тому якими саме вони будуть – наразі не відомо.

«Ми не брали участі в проектуванні даного моста. Це не є наша дорога. Ми не займаємось комунальними дорогами і дорогами в місті Івано-Франівську. Ми займаємось тільки дорогами загального користування державного та місцевого значення», – уточнив Семанів.

Проте в громадській раді переконані, що новий міст не вирішить проблем якісного сполучення Пасічної та центру.

«Його пропускна здатність не відповідає реальним потребам. Потрібен ще один міст однозначно і просто необхідна об’їзна дорога. Нашими дорогами їздить 40-тонний транспорт, руйнує дорожнє покриття, але ніхто місту не компенсує. Субвенція розподіляється по районах, а Івано-Франківськ має нуль з бубликом», – відмітив Михайло Панчишин.

В мерії ж переконують, що міст відповідає всім стандартам.

«Наразі місто замовило столичній організації проект розв’язки. Нічого не потрібно переробляти, бо нічого ще не зроблено. Це тривалий процес, який займе до півроку. Міст буде сучасний, відповідати всім стандартам і технологіям, – зауважив перший заступник міського голови Микола Вітенко. – Відносно співпраці. Місто зверталось і до обласної ради, і до державної влади. Але, наразі, міст будується виключно за бюджетні кошти платників податків міста Івано-Франківськ».

Окрім того, в міському бюджеті немає вільних коштів, щоб збудувати міст на 4 смуги.

«При проектуванні моста враховували специфіку розвитку мікрорайону Пасічна. Ви повинні розуміти, що чотирисмуговий міст по вартості вдвічі дорожчий проект. Ми змогли зекономити завдяки тендеру, але треба розуміти, що ще має будуватись розв’язка Надрічної і Хіміків. Бюджет міста не безмежний. Міст з разом з двома розв’язками обійдеться не менше 200 мільйонів. Це значні кошти для нашого бюджету», – додав Вітенко.

Та й недоцільно будувати ширший міст, оскільки вулиця Хіміків є вузькою.

«Вулиця Хіміків має дві смуги. Який зміст будувати міст на чотири смуги, якщо не можливо розширити цю вулицю? Новий міст – суто міський, це не є об’їзна. Цей міст має вирішити проблему сполучення мікрорайону Пасічна та центру», – відмітив заступник мера.

Відтак учасники круглого столу погодились, що потрібно шукатимуть шляхи та додаткові фінансові ресурси, щоб збудувати міст, який би задовольняв і громаду міста, і область.