У своєму малюнку Чайковський зобразив трансформацію українського суспільства, яку він досліджував, подорожуючи певний час Україною. Він намалював дві постаті: одна з них має порушену структуру і символізує деформованість тоталітарним режимом, а друга – це образ людини, яка пройшла шляхом змін. Ці фігури розділяє дзеркало, яким людина відмежовує себе від радянського минулого. Про це пишуть Версії з посиланням на cultprostir.
Польський художник порушує тему пошуку ідентичності, в якому наразі перебувають українці, і говорить своїм малюнком про трансформації, які відбуваються в суспільстві завдяки співучасті громадян.
Славомір Чайковський – популярний художник та ілюстратор, чиї роботи розташовані у багатьох культурних столицях світу. Він є лауреатом міжнародних мистецьких премій і стипендіатом Міністра Культури та Національної Спадщини Республіки Польща.
Його робота «Свіжа фарба» з’явилась в Івано-Франківську завдяки платформі «Тепле Місто» в рамках Мистецької резиденції, куратором якої є відомий український художник Євген Самборський.