Івано-франківці активно обговорюють в соціальних мережах підняття ціни на водопостачання та водовідведення КП “Водоекотехпром”.  Дане комунальне підприємство єдине, яке належить місту й тому питання підвищення тарифів залежить виключно від міської влади, котра активно піариться на, так званому, “тарифному геноциді”.

“Водоекотехпром” однією з причин підняття тарифів називає брак коштів на ремонт застарілих мереж, із-за чого відбувається втрати води. Водночас, новий водогін, прокладений під оновленою вулицею Шевченка в Івано-Франківську влітку 2016 року, до сьогодні не задіяний. Ті, хто прокладав новий водогін, завели труби в будинки й поставили заглушки. На цьому все й скінчилося.

Можливо КП “Водоекотехпром” вигідно гнати воду старими водогонами, щоб списувати гроші на, начебто, втрати? А новий водогін нехай буде просто закопаний в землю.

Нагадаємо, що попереднє підвищення тарифів  КП “Водоекотехпром” стосувалося водовідведення  й пов’язано це було з кредитом Світового банку. Кредит, начебто, вклали в станцію аерації та в споруди в Ямниці.. 10 млн. доларів кредиту на 15 років вкладена в тариф згідно рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).  Тобто, підприємство взяло кредит, а розплачуються за нього споживачі.

До слова, в липні минулого року Управління по боротьбі з економічною злочинністю Національної поліції України проводило КП “Водоекотехпром” общук в зв’язку з кримінальним провадження, що стосувалося якраз освоєння франківським водоканалом мільйонних коштів кредиту. Слідством було встановлено факт завищення вартості наданих послуг та продукції.

Кошти виділені Світовим банком освоювалися субпідрядною організацією до діяльності якої ймовірно причетна дружина директора КП “Водоектехпром” Миколи Саєвича
А хто освоював кошти на прокладення нового водогону на вулиці Шевченка в Івано-Франківську?