Навіть якщо ви ніколи не вдавалися до допомоги МФО, ви, швидше за все, чули про існування таких фірм. У той же час, з мікрокредитуванням і структурами, які його здійснюють,  пов’язано безліч міфів. На сайті «ikredit.in.ua» можна побачити список всіх мікрофінансових організацій України. Перед тим, як вивчати його, і оформляти швидку позику, варто дізнатися більше інформації про самих МФО. Розглянемо основні моменти.

МФО – що це?

Під абревіатурою «МФО» ховаються мікрофінансові організації. Тобто компанії, які пропонують швидке і безвідмовне кредитування. Кількість схвалених заявок на позику у них становить 80-97%.

Фірми готові співпрацювати навіть з тими позичальниками, яким банки вже відмовили в підтримці:

Пенсіонерам, мамам в декреті, студентам, офіційно непрацюючим громадянам;
Клієнтам із зіпсованою кредитною історією (в тому числі, з активними простроченням за іншими позиками і невиплаченими позиками);
Громадянам, які не можуть надати жодних документів, крім паспорта та ІПН.
Свою фінансову діяльність МФО можуть здійснювати як офлайн та / або онлайн, так і повністю в віддаленому режимі – в глобальній мережі за допомогою сайту.

Відразу скажемо про те, що ніякої суттєвої різниці для самого позичальника немає: знайти вигідні умови мікрокредитування можна в МФО будь-якого типу. Але якщо вас цікавлять кредити готівкою, то звертатися вам слід в фірму, що має офлайн представництво. У такому випадку після подачі заявки і схвалення запиту на сайті (на що піде не більше 15-30 хвилин), вам залишиться тільки відвідати найближчий офіс організації.

Наскільки законна діяльність МФО?

Безліч міфів з мікрокредитуванням пов’язано з тим, що в попередні роки діяльність МФО не контролювалось ніким. Недобросовісні фірми, які не мають ніяких документів, навмисне приховували процентну ставку, несподівано підвищували її, передбачали в договорах додаткові комісії та збори. Взявши одну суму з відсотками, позичальники були змушені виплачувати зовсім іншу.

Сьогодні стан справ на ринку мікрокредитування зовсім інший. Абсолютно всі МФО України зобов’язані отримувати:

Ліцензію на право надання фінансових кредитів;
Свідоцтво про реєстрацію.
Видачею документів, після ретельної перевірки кандидата на ліцензування, займається Нацкомфінпослуг. Більш того, згодом структура також уважно контролює роботу МФО.

Важливо! Перед оформленням мікрокредиту, переконайтеся в тому, що у вибраній вами компанії є зазначені документи, і термін їх дії не завершився. Знайти відповідну інформацію можна на офіційному сайті МФО (як правило, вказується в окремому розділі або в нижній частині на головній сторінці).

Якщо у МФО немає Свідоцтва або Ліцензії, свою роботу вона здійснює незаконно. До слова, відкликати документи Нацкомфінпослуг може з різних причин, в тому числі, за обман позичальників. Оформити дозволу повторно непросто, тому спроби шахрайства просто невигідні навіть для самих кредиторів.

Обов’язки мікрофінансових організацій

У рейтинг всіх МФО України входять тільки ліцензовані організації, які відповідають вимогам Нацкомфінпослуг. Згідно з розпорядженням регулятора, мікрофінансові компанії зобов’язані:

  • Інформувати позичальника про повну суму позики. Та сума до погашення, яку вам покаже онлайн калькулятор при оформленні мікрокредиту, буде остаточною. Надалі вона може змінитися лише в тому випадку, якщо ви не зможете виплатити борг вчасно. Таким чином, несподіваного підвищення ставки або прихованих комісій ви можете не побоюватися;
  • Вказувати на сайті повну величину річної ставки по кредиту. Знайти інформацію найчастіше можна в нижній частині сторінки (вона вказується дрібним шрифтом);
  • Розміщувати на порталі відомості про наявність юридичних документів (номери або скановані копії Ліцензії та Свідоцтва повинні бути у відкритому доступі завжди). Кожен позичальник повинен мати можливість ознайомитися з документами, і провести їх перевірку.

Останні відгуки про мікрофінансових організаціях в Україні доводять, що МФО стали працювати чесно і відкрито. Адже це вигідно не тільки позичальникам, але і їм самим. Мікрокредитування приносить постійний і стабільно високий дохід, на відміну від спроб обману клієнтів.

Умови кредитування МФО

МФО – це компанії, які пропонують швидкі позики на певних умовах:

  • Процентна ставка – розраховується за кожну добу використання позикових коштів, і зазвичай становить 1,5-2% в день;
  • Терміни кредитування – мікрокредити видаються на короткий період часу до 1 місяця з можливістю пролонгації і дострокової виплати боргу.

Важливо! Останнім часом на Україні стало з’являтися все більше МФО, які надають довгострокові мікропозики на термін від 2-3 місяців до 1 року.

  • Ліміти – мінімальна і максимальна суми від 500 гривень до 15 тисяч гривень. Максимальні ліміти в ряді МФО збільшені – до 20-30 тисяч гривень. Але розраховувати на максимум можуть тільки благонадійні позичальники, що мають тривалу історію співпраці з МФО.

Кожна мікрофінансова компанія має законне право встановлювати свою процентну ставку (в межах розумного), і визначати свої ліміти і терміни кредитування.

Права МФО по відношенню до позичальників

Відносно позичальників МФО мають ті ж права, що і звичайні банки. У разі невиплати боргу, компанія може передати справу неплатника колекторам, а потім до суду.

У кредитному договорі обов’язково вказується відповідальність клієнта при простроченні мікропозик, відповідно до якої йому нараховується пеня і штрафи.