Пов’язане зображення

Громада Отинійщини схвалила утворення ОТГ. Мешканці кажуть, що таке об’єднання дасть змогу ефективніше вирішувати термінові проблеми як самого села, так і сіл, які будуть в складі ОТГ. Люди розраховують, що їхні прагнення підтримають на сесійному засіданні і селищні депутати. Втім більшість місцевих обранців таке рішення проігнорувала, пишуть Версії.

На громадському обговоренні виступив депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Левицький, відомий також як «Чоловік Божий». Чиновник родом з Отинії.

Політик заявив, що реформа децентралізації напряму пов’язана з передачею повноважень з центрального рівня на місцеві. Однак, на його думку, це все зроблено з метою вирішення проблем, які давно постали у муніципалітетах. Крім того, депутат облради додав, що жодна з об’єднаних територіальних громад на Прикарпатті не виконує свій бюджет.

«Ми не хочемо справлятися на центральному, державному, урядовому рівні з тією ситуацією, в яку ми всі протягом тривалого часу заводили, освіту, медицину, соціальну сферу. Тепер ви беріть і з цими проблемами борсайтесь самі, бо розказують, що дають повноваження. Повноваження – це можливості забезпечені ресурсами, а коли нам кажуть, що ми маємо право призначати директора школи самостійно, то це добре. Тільки, якщо цей директор школи від того, що стане призначеним нами чи не нами, не буде мати грошей на півроку зарплати. Сумніваюсь, що буде великий конкурс на такого директора школи. Жодна з об’єднаних територіальних громад на території області не виконує свій бюджет, не має без дотацій і без додаткових трансфертів видатків на 100% захищеної сфери», – відзначив Олександр Левицький.

Об'єднання з Івано-Франківським повітом: "Чоловік Божий" пропонує свою версію створення Отинійської ОТГ

Днями в Отинійській громаді відбулась сесія селищної ради та громадські обговорення щодо створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт. Отинії.

Опубліковано Версії – щоденна інтернет газета Четвер, 5 липня 2018 р.

За словами експертів, таке трактування бюджетної політики в ОТГ, очевидно, не є абсолютно коректним. В центрі розвитку місцевого самоврядування спростували тезу Олександра Левицького, відзначивши, що приріст бюджетів в об’єднаних територіальних громадах вищий, ніж в інших місцевих бюджетах області. Радник з питань муніципальних фінансів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Швець зазначила, що об’єднані територіальні громади повністю зосередили свою роботу на проведенні нормативної грошової оцінки землі та інвентаризації земель. Також додала, що субвенції абсолютно від виконання або невиконання не залежать.

«Кожна громада виходить на прямі стосунки з державним бюджетом. Відповідно вона отримує всі ті переваги, які отримували до того районні бюджети і бюджети міст обласного значення. Тобто, громада отримує 60% ПДФО і крім того, вона отримує всі субвенції державного бюджету, такі як: освітня, медична, додаткова дотація і залежності від податку спроможності громади, отримує базову або реверсну дотацію. Є формула та розрахунок, в залежності від коефіцієнтів. Тому, базова дотація дається на вирівнювання податку спроможності, щоб вона змогла здійснювати згодом свої видатки. Освітня і медична субвенція, додаткова дотація  вони були, вони є та будуть. Вони розраховуються згідно формального розрахунку, який затверджується державою та ніякого відношення до виконання і не виконання  бюджетів вони не мають.

В результаті реформи децентралізації громади отримали дуже велику зацікавленість в нарощувані власне своїх доходів, тобто 60 % ПДФО, єдиний податок, плата за землю, податок за прибуток комунальних підприємств і тд. Чим більше цих коштів, тим більшу суму вони можуть направити на свої пріоритетні завдання. За 5 місяців до місцевих бюджетів 23 об’єднаних територіальних громад надійшло 125, 3 млн і приріст їх склав 29,2% до минулого року, а в середньому по області він становить 21,5 %. Приріст вищий в об’єднаних територіальних громад, ніж всього по бюджетах області», – пояснила Оксана Швець.

Олександр Левицький виступав близько півгодини та звів свої тези до необхідності створення Отинійської ОТГ, проте, на умовах входження цієї громади до «Івано-Франківського повіту». До слова, про створення Івано-Франківського повіту ще й мова не йде.

«Нам на наших умовах треба створювати ОТГ. Ми маємо спитати села і домогтися згоди тих сіл на входження. Ми хочемо, щоб було закріплено, що заклади які були районного рівня мали б субвенцію, а ні, ми будемо мати субвенцію як-небудь, а потому будемо доплачувати. То це буде навантаження на тих підприємців, на тих хто занижує. Тому тільки на наших умовах, тільки з можливістю у входження у Івано-Франківський повіт, а не в Коломийський повіт, бо ми не їздимо в Коломию, ні в лікарню, ні житло купляти, переважно всі орієнтуються на Івано-Франківськ», – заявив депутат облради Олександр Левицький.

Реформа децентралізації влади передбачає кілька рівнів. За словами експертів, перший рівень – це створення ОТГ (одне або кілька поселень), середній – повіту (кілька громад), де функціонуватимуть органи і місцевого самоврядування, і державної виконавчої влади на кшталт нинішніх державних адміністрацій; та вищий рівень – створення регіону (сюди входитимуть області).

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк підтвердив, що створення Отинійської ОТГ відповідає перспективному плану, який схвалений на сесії обласної ради.

Результат пошуку зображень за запитом "руслан панасюк"

«Об’єднання буде спроможне, а от чи буде успішне, то це залежить від того, який керівник буде в об’єднаній громаді, – зазначив Руслан Панасюк. – Ми сьогодні проводимо реформу на рівні об’єднання сільських та селищних рад в об’єднані територіальні громади».

 Тобто, спочатку в Івано-Франківській області створюють ОТГ, а вже другим етапом реформи – буде створення повітів. Тож перспектива включення Отинійської об’єднаної територіальної громади до Івано-Франківського повіту розглядатиметься згодом.

«Укрупнення районів – це буде наступний етап. Всі побажання, які фактично сільські ради висловлюють, вони почуті і враховані, так буде і з Отинійською ОТГ. Потрібно робити перші кроки, щоб зробити наступні», – підсумував Руслан Панасюк.

Довідково.

В перспективі, Отинійська об’єднана територіальна громада має бути однією з найбільших громад в області. До складу спроможної територіальної громади увійде 19 населених пунктів з 21 тисячою населення.

Пов’язане зображення

Отинійська ОТГ складатиметься з: смт Отинія, с. Грабич, с. Глибока,с. Голосків, с. Струпків, с. Баб’янка, с. Боднарів, с. Угорники, с. Виноград, с. Нижня Велесниця, с. Торговиця, с. Закрівці, с. Ворона, с. Сідлище, с. Станіславівка, с. Молодилів, с. Хоросна, с. Лісний Хлібичин, с. Скопівка.

Відкрита сесія Отинійської селищної ради, обговорення створення об'єднаної територіальної громади з центром в Отинії.

Відкрита сесія Отинійської селищної ради, обговорення створення об'єднаної територіальної громади з центром в Отинії.

Опубліковано Типова Отинія Субота, 30 червня 2018 р.