Днями в кількох містах зафіксували випадки захворювання на дифтерію. Зокрема, 15 людей госпіталізували в Ужгородську інфекційну лікарню. Ще один хворий – 9-річний школяр у Києві та 47-річний житель Тернопільщини.
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) і явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Факторами передачі також можуть бути й предмети побуту (посуд, іграшки), інформує ДОЗ ОДА.
Лікар кабінету профілактичних щеплень Івано-Франківської міської дитячої поліклініки Христина Судак пояснює, що перші симптоми дифтерії схожі на звичайну ангіну, пишуть Версії.
«У хворого спостерігається підвищення температури тіла яку важко знизити, загальна слабкість, інтоксикація, наліт сіруватого кольору на мигдаликах, якого важко позбутися. Також може бути набряк шиї чи лімфатичних вузлів», – наголошує Христина Миколаївна.
Дифтерія може спровокувати ряд ускладнень. Серед них інфекційно-токсичний шок, ураження нервової системи, серця, нирок та блокування дихальних шляхів, що призводить до смерті. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація.
«Щеплення проводяться у 2, 4, 6 та 18 місяців, потім у 6 та 16 років. І надалі дорослі мають вакцинуватися кожні 10 років», – відзначає лікар.
Вакцини від дифтерії є у поліклініках міста. Вони індійського виробництва. У аптеках є вакцина Бустрікс (Бельгія) для дорослих і дітей старше 4 років.
«Сьогодні багато дітей вакцинуються за порушеним календарем щеплень. Така ситуація склалася тому, що батьки відмовлялися або дитина хворіла. Таким батькам варто прийти до лікаря з яким підписано декларацію і тоді для дитини складають індивідуальний графік щеплень. В ньому буде вказано скільки доз і які саме вакцини потрібно вводити», – каже Христина Судак.
Протипоказанням для щеплення може бути гостре інфекційне захворювання або загострення хронічного захворювання, а прийом імуносупресивних препаратів.
За словами лікарів, за останні роки зросла кількість батьків, які вакцинуються своїх дітей. Медики стараються охопити якомога більше дітей вакцинацією, щоб попередити захворювання. Щоб зупинити спалах тієї чи іншої інфекції, не лише дифтерії, потрібно щоб було вакциновано мінімум 95% дітей. Це також дасть змогу підтримати колективний імунітет.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!