WhatsApp Image 2017-09-05 at 18

Зловмисники протягом 2016-2017 років за допомогою всесвітньої мережі Інтернет ошукали громадян з різних регіонів України на майже півмільйона гривень. Про це пишуть Версії з посиланням на Департамент кіберполіції Національної поліції України.

В орендованому приміщенні зловмисники організували свій «офіс»: створили Інтернет-майданчики, де рекламували свої послуги з продажу автозапчастин. Обов’язковою умовою договору купівлі-продажу була 100% передплата на банківський рахунок, вказаний шахраями в Інтернет-оголошенні. Для обліку покупців, від яких уже отримано грошові кошти, зловмисники вели спеціальні записи.

WhatsApp Image 2017-09-05 at 18

Перерахувавши грошові кошти, потерпілі товар так і не отримували. У той же час телефони продавців вже були або вимкненими, або ж не відповідали. Таким чином шахраям вдалося ошукати близько півсотні громадян з різних регіонів України.

Для прикриття шахрайських дій один із її учасників оформив підприємницьку діяльність.

[Без имени]

Поліцейські встановили, що організатором групи був 49-річний громадянин Російської Федерації. Чоловік тимчасово проживав у місті Львів. Його спільники – 46, 41 та 26 років – мешканці Львова, Львівської області та Івано-Франківська.

WhatsApp Image 2017-09-05 at 14

Триває досудове розслідування, розпочате за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Усіх учасників організованої злочинної групи затримано, їм оголошено про підозру. Трьох із затриманих взято під варту. Відносно четвертого їх спільника обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.