Зокрема, фірма «Західнадрасервіс» хоче добувати газ на Гаврилівській площі, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Таке питання розглянули сьогодні депутати обласної ради на виїзному сесійному засіданні у Калуші.

При обговоренні депутат Ольга Галабала зазначила, що до фракції звернувся голова Старобогородчанської ОТГ, який зазначив, що громада просить підтримати надання дозволу цій компанії, адже вона на території уже працює.

«Ця компанія платить гроші в бюджет ОТГ і надає кошти на розвиток громади, є підтримка громади», – зазначила депутат.

Крім того депутат Василь Попович поцікавився чи є угода щодо співпраці компанії, зокрема про прийняття участі у соціально-економічному розвитку громад, на територіях яких хоче працювати.

Як запевнив заступник начальника управління екології та природних ресурсів Андрій Пліхтяк, такі наміри є.

Крім того депутат Ольга Галабала запропонувала аби компанія щорічно укладала договори з громадами. Депутати підтримали проект рішення з пропозиціями.

Крім того, ця ж фірма хоче користуватися надрами на Мостище-Крехівській площі, що знаходиться в Жидачівському районі Львівської області та в Долинському і Калуському районах Івано-Франківської області.

Площа охоплює села Мостище, Кропивник та Сівка Калуська. Голова профільної комісії Андрій Левкович зазначив, щодо особливих умов обласна рада може рекомендувати, а не зобов’язувати фірму співпрацювати.

При голосуванні вцілому, з урахуванням пропозиції, 64 депутати проголосували за надання дозволу.

Кінцевим бенефіціарним власником “Західнадрасервісу” є львівський бізнесмен Зіновій Козицький, який окрім видобутку нафти і газу займається будівництвом сонячних та вітроелектростанцій на Львівщині. Інші його фірми мають ще сім спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами на Львівщині, термін дії усіх закінчується аж у 2035 році.