Сесію вирішили присвятити питанням театрів і музеїв, зокрема – проблемам із їхнім матеріально-технічним забезпеченням. Спершу депутати оглянули театри і музеї Коломиї, після чого взялися розглядати питання порядку денного, пишуть Версії з посиланням на Галицький кореспондент.

Першим із них стало “Про розвиток театрального та музичного мистецтв і музейної справи на Івано-Франківщині”. Представники ОДА підбили підсумки діяльності театрів та музеїв області, а також запропонували шляхи розвитку – і зростання фінансування галузі.

“Наші театри і музеї показують чудові результати, ми бачимо зростання якості вистав і виставок, бачимо вихід на міжнародний рівень. Але у театрів і музеїв є ряд проблем із фінансуванням зарплат і ремонтів. І тому необхідно це фінансування збільшити в рази. Тоді буде результаті”, – сказав Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА.

Після доповідей керівників театрів і музеїв депутати проголосували за підвищення фінансування театральних і музейних установ Івано-Франківщини. Втім, конкретні цифри наразі ще не оприлюднено.

“Коли я сюди прийшов, у театрі щомісяця грали десь сім вистав. Тепер це майже 30. Ми проводимо активну гастрольну діяльність, іноді навіть доводиться відмовляти різним фестивалям – не можемо ж їздити постійно, треба грати і для франківців”, – додав Ростислав Держипільський, директор Івано-Франківського національного академічного театру України.

Він навів перелік основних проблем театру. Це застаріле і аварійне сценічне обладнання, світлова та звукова апаратура, протікаючий дах, відсутність якісної системи опалення тощо.