Про це заявила НАК “Нафтогаз-України” у Facebook.

Як зазначили у “Нафтогазі”, “перевіряти труби цілком нормально та необхідно”. Проте назвали суто технічний процес облгазів до цього – “творчим”.

“Аби відновити газопостачання, газовики вимагають данину близько 1000 гривень із кожної квартири. Із них 500 гривень, начебто, за обслуговування колонки, яке вони навіть не проводили”, – підкреслили у “Нафтогазі”, пишуть Версії з посиланням на ЕП.

Також, зазначили у НАК, газовики обіцяють за наявності боргів не відновлювати газопостачання.

“Але більшість цих боргів сформовані через скандальні газові коефіцієнти, які донараховують облгази групи РГК”, – прокоментували у НАК

І додали, що нарахування таких коефіцієнтів не визнають в уряді та в НКРЕКП, тож “люди і не мають платити зайве”.

“Але фірташевські облгази вперто продовжують нараховувати незаконні борги майже по всій країні. А тепер ще вдаються до силових методів — перекриття труби”, – зазначили у НАК.

Фахівці висловили переконання, що такі дії облгазів – незаконні.

“Облгази відверто грабують населення, вдаючись до шантажу”, – резюмували у “Нафтогазі”.

Раніше в “Нафтогазі” вже наголошували на тому, що облгази “Регіональної газової компанії” продовжують надсилати українцям платіжки із донарахуванням зайвих обсягів спожитого природного газу.

У свою чергу в РГК назвали таку інформацію “Нафтогазу” – “черговим фейком”.

“Ці фейкові повідомлення не містять жодних фактів. Якщо в “Нафтогазі” є реальні факти будь-яких порушень, відповідальні особи зобов’язані звернутися у поліцію з відповідною заявою та доказами, а не використовувати журналістів для чергового чорного піару”, – зазначається у заяві РГК.