Облрада проситиме у президента й уряду ініціювати на Франківщині відкриття пункту пропуску з Румунією

 

Про це йшлося 11 грудня на президії обласної ради. На порядку денному розглянули питання “Про звернення обласної ради щодо необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні”, пишуть Версії з посиланням на  “Галку”.

Обласна рада планує звернутися до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра та Верховної Ради стосовно необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія).

“Відкриття міжнародного пункту пропуску є доцільним та потрібним, матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш і сприятиме налагодженню контактів між місцевими громадами, організаціями та громадянами”, – йдеться у зверненні.

У документі зазначено, що нині Івано-Франківська область є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю близько 50 км.

“Як свідчать фахові економічні дослідження, відкриття пункту пропуску створить передумови для будівництва щонайменше трьох гірськолижних курортів із розрахунковою вартістю інвестицій 329 мільйонів євро. Це, у свою чергу, зумовить значне збільшення кількості туристів, що подорожують до прикордонних територій (близько 800 тисяч ночівель на рік). Очікується створення близько 10 тисяч робочих місць. Просимо ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення”.

За словами першого заступника голови облради Василя Гладія, це питання – є стратегічним для області.

“Воно відкриє можливість розвитку не тільки Верховинського району, а й усієї області. Українська та румунська сторона домовилися діяти скоординовано. Тепер хочемо, щоб керівництво держави розблокувало це питання і зробило кроки до майбутнього”, –  каже Гладій.

Президія вирішила схвалити звернення та передати на розгляд сесії обласної ради.

З проєктом рішення можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!