Андрій Малетин, керівник Станіславської парвозахисної групи

Участь у громадському моніторингу взяли й юристи Центрів правової інформації та консультацій при ІФОГО «Станіславська правозахисна група». Про висновки, зроблені в результаті моніторингу, репортерам Івано-Франківської обласної телерадіокомпанії розповів керівник організації  Андрій Малетин:

–      На Івано-Франківщині – нульовий результат, оскільки жодного судді не ілюстровано. За перевіркою, яку здійснювало представництво Державної фіскальної служби в нашій області, не виявлено жодних розбіжностей ні в майні, ні неточностей в поданих деклараціях.

Причиною того, що судді-порушники і надалі працюють, правозахисники вважають їхніх законних перевіряючих – Фіскальну службу. Відповідно до законодавства, громадськість  також може перевіряти діяльність суддів, але на сьогодні чітких законних механізмів, аби вплинути на них, немає.

–      Якщо органи фіскальної служби самі себе «не очистили», то як вони можуть перевіряти інших?.. – вважає Андрій Малетин. –  На сьогодні Кабінет міністрів виявив дуже великі порушення щодо виконання цього закону (про очищення влади – ред.)  в органах фіскальної служби.

За результатами свого дослідження правозахисники підготували скарги до Міністрества юстиції. Якщо не дочекаються реакції на свої листи, обіцяють оскаржувати таку бездіяльність в Адміністративному суді, зазначено у відео Івано-Франківської ОДТРК.