Пов’язане зображення

Загалом, Дунайська транснаціональна програма Європейської комісії полягає у фінансуванні проектів розвитку української частини регіону Дунаю. Йдеться про Одеську, Чернівецьку, Закарпатську та Івано-Франківську області. Вовчинецькі гори обрали, оскільки вони заходять з Дністровського каньйону, а басейн Дністра дотичний до річки Дунай.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що для франківців Вовчинецькі гори – це популярне місце для відпочинку. Відтак, важливо зробити їх комфортним для відпочинку, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

“Водночас, не менш важливо зберегти природу, тож хотілося, щоб вручання були мінімальними, але ефективними. Переконаний, що відпочинкові зони, в тому числі й на території приміських сіл, мають зберігатись та розвиватись. Франківськ напевне першим в Україні переміг у такому проекті. Тож були певні проблеми з ратифікацією програми, але ми це зробили”, – зауважив Марцінків.

Сільський голова Вовчинець Михайло Назар підкреслив, що вони підтримують таку ініціативу.

Ми теж працювали у цьому напрямку і я радий, що переміг спільний проект. Взагалі, я за найменше втручання в природу. Але маємо проблему, що відпочивальників у горах багато, але культури відпочинку бракує. Тож надіємось, що таке облагородження території змусить їх бути свідомішими та не залишати після себе гори сміття”– каже війт Вовчинців.

Загалом, у рамках програми на Україну виділяють 5 мільйонів євро. При тому, з місцевого бюджету мають додати 10% . У Україні перемогли 8 проектів. Час дії програми – два роки.

Тож, як повідомив начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк, у Франківську проект перетворення Вовчинецьких гір триватиме до 2020.

Загальний бюджет проекту трохи більше 218 тисяч євро. 83 тисячі євро піде саме на зміни, які заплановано втілити у Вовчинецьких горах. Решту грошей витратять на воршопи, консультації та інше.

Тож, вже за рік на Вовчинецьких горах має з’явитись критий дитячий простір, станція сервісного обслуговування для велоспільноти, відновлені пішохідні та велодоріжки, оглядовий майданчик та паркувальна зона, зручний сміттєвий майданчик.

Проект URBforDAN спрямований на вирішення актуальних потреб та проблем, пов’язаних із сталим управлінням природною спадщиною в містах Дунайського регіону, що вимагає ефективного транснаціонального підходу. URBforDAN розроблений для внесення змін в управління міськими лісами та використання послуг екосистеми. Проект має на меті зберегти сучасний образ міських лісів та забезпечити, щоб лісові території стали місцем для соціалізації, релаксації, відпочинку та освіти, покращити співпрацю ключових учасників з метою вирішення конфліктів та покращення управління міськими лісами.