Онкохвору пацієнтку довелося оперувати вдома. - Оперували вдома. Хірург з Прикарпаття розповів, як тепер доводиться рятувати пацієнтів без коронавірусу

Професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри хірургії післядипломної освіти Івано-Франківського національного медуніверситету, хірург Олег Ткачук розповів «Главкому», що у зв’язку з призупиненням планових операцій через карантин  доводилося терміново оперувати онкохвору пацієнтку у неї вдома.

«Зателефонувала пацієнтка, онкохвора, у тяжкому стані, практично лежача. У неї стався післяінєкційний абсцесс. Разом із медсестрою з приватної клініки ми приїхали до неї додому, прооперували і призначили лікування. Але мушу визнати, що це нестандартна форма роботи», – розповів лікар.

Олег Ткачук вважає, що у зв’язку зі скасуванням планових консультацій та операцій може збільшитися смертність від хвороб, які успішно лікуються.

Донецький кардіохірург Дмитро Узун звернувся до медпрацівників: «Колеги лікарі, готуйтеся до вкрай важких і некомпенсованих (у важкому стані, – «Главком») пацієнтів!». «Я прихильник карантину, причому можливо навіть більш жорсткого! Але … Все це призведе до того, що пацієнти будуть до останнього сидіти вдома і приїжджати в лікарню, в украй важкому стані, коли вже важко допомогти!», – зазначив Дмитро Узун. Він закликав пацієнтів шукати будь-які можливості для звернення до лікаря у разі погіршення стану.

Нагадаємо, в Україні у зв’язку з епідемією у медзакладах призупинили проведення консультацій, медоглядів, оперативних втручань, а  також обмежили проведення діагностичних і лабораторних обстежень, а також відвідування стаціонарних хворих.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!