реклама

Опільська писанка: на Рогатинщині відновлюють унікальне великоднє мистецтво (фото)

реклама

Опільська писанка з Івано-Франківщини — єдина в Україні, яка не має чіткого поділу на частини. На опільській писанці зображають рослинні та зооморфні орнаменти, які поєднують з геометричними елементами. Часто малюють безконечники, завитки, квіти, зорі, сонце, гілочки з ягодами, церкви, риб та птахів.

Опільська писанка з Івано-Франківщини вирізняється особливим розписом без чіткого поділу на частини та темним фоном. Надія Верстин, керівниця студії образотворчого мистецтва Рогатинського центру дитячої та юнацької творчості, розповідає про традиції писанкарства в регіоні та ділиться секретами створення унікальних великодніх оберегів, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Опільська писанка з Івано-Франківщини — єдина в Україні, яка не має чіткого поділу на частини. Жовтогарячі, червоні, зелені та сині візерунки можуть вільно обплітати яйце. Темний фон — ще одна ознака, яка вирізняє опільську писанку з-поміж інших.

Надія Верстин, керівниця студії образотворчого мистецтва Рогатинського центру дитячої та юнацької творчості, каже: “Візерунки олівцем та писаком потрібно вести в напрямку від себе, тому що писанка — це оберіг. А таким рухом відганяється зло від людини, якій ви хочете подарувати її”.

На опільській писанці зображають рослинні та зооморфні орнаменти, які поєднують з геометричними елементами. Часто малюють безконечники, завитки, квіти, зорі, сонце, гілочки з ягодами, церкви, риб та птахів.

“Особливо часто зустрічається гілочка з ягідками, що символізує пробудження природи, життя. Птахи символізують душі людей, особливо тих, які відійшли у потойбіччя”, — пояснює мисткиня.

Кольори на опільській писанці також мають символічне значення.

“Чорний може бути як символом багатства землі, так і чогось містичного, потойбічного. У цьому випадку він символізує родючість землі, бо це — землеробський регіон. Білий колір символізує чистоту. Жовтий — радість, тепло. Червоний — любов, пристрасть. Блакитний — духовність, фіолетовий — містику”, — розповідає Надія Верстин.

Мисткиня наголошує на важливості відродження традицій писанкарства: “Важливо відроджувати свої традиції. Мені хотілося б, щоб Рогатин був не на перехресті культур, а центром. Мені хочеться, щоб ми були центром, бо нам є чим пишатися, нам є що любити”.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На Івано-Франківщині син вкрав гроші з батькової картки – його оштрафували на 85 тис грн

Районний суд міста Городенка,що на Івано-Франківщині виніс вирок у справі місцевого мешканця, який оплатив свої комунальні послуги з батькової банківської картки, коли останній забув в нього телефон. Його оштрафували на…

ПЕРЕГЛЯНУТИ