Застосовується насамперед при необхідності знизити продукцію чоловічих статевих гормонів (зокрема – тестостерону), при злоякісних новоутвореннях чоловічих статевих органів (зокрема — передміхурової залози), а також при корекції статі.
Коли орхіектомія є необхідною?
Є кілька причин, які змушують хірурга зробити операцію по видаленню одно або навіть і двох яєчок.
Перекручення сім’яного канатика, який знаходиться всередині яєчка, при цьому захворюванні кровопостачання яєчка припиняється, як наслідок може утворитися гангрена та зараження, тому яєчко необхідно видалити.
Пухлина яєчка. Буває доброякісне новоутворення, з ним впоратися легше, але найчастіше пухлина набуває злоякісну форму. У цьому випадку обов’язково проводиться орхіектомія з подальшим лікуванням радіотерапією або хіміотерапією. Іноді буває, що пухлина вражає два яєчка, тоді проводиться білатеральна орхіектомія, видаляються два яєчка – це найефективніший спосіб боротьби з пухлиною. Довіряйте своє здоров’я тільки найкращим – https://bilyak.com.ua.
Як проводиться сама операція
В підготовчий період перед операцією хворий проходить повне обстеження для підтвердження початкового діагнозу. Проводиться голкова біопсія, а так само цистоскопія, що б виключити захворювання передміхурової залози. Крім цих спеціальних аналізів, береться аналіз сечі, крові, для визначення побічних захворювань, які необхідно буде вилікувати перед операцією.
Подібна операція може бути проведена під загальним наркозом, місцевим наркозом і під спинномозковою анестезією. Хірург перед операцією розмовляє з пацієнтом і уточнює, який вид наркозу краще підходить тому чи іншому пацієнтові.
Післяопераційний період не передбачає тривалої реабілітації. Зазвичай дискомфорт пацієнт відчуває перші два дні, після чого може спокійно пересуватися самостійно. Найчастіше пацієнти відчувають психологічний дискомфорт, однак, якщо хворому видалили одне яєчко, то це не несе особливих змін в його особистому житті
90% чоловіків після проведення подібної операції повністю одужують, тому чим раніше лікар виявить захворювання, тим успішнішим буде ефект від операції. Якщо ж хвороба запущена і є метастази в передміхурову залозу, то відсоток одужання пацієнтів знижується до 50%. Хвороба може відновитися протягом трьох років після оперування.
Для того, що б уникнути плачевних наслідків, необхідно регулярно обстежуватися у свого лікаря та постійно слідкувати за своїм здоров’ям.