рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Особливості мобілізації в Україні

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Президент України Володимир Олександрович Зеленський у перший день військового нападу російської федерації прийняв Указ № 65/2022, яким запровадив у країні загальну мобілізацію. Документом визначено, що вона триватиме 90 діб, тобто з 24 лютого по 24 травня. Українським законодавством чітко визначено, що таке мобілізація, а також її різновиди та порядок їх проведення.

Усі аспекти мобілізації

Під мобілізацією розуміють комплекс заходів, які здійснюються з метою переведення армії та інших військових формувань на штат, необхідний для воєнного часу.

Законодавством передбачені такі види мобілізації:

  • загальна — проводиться одночасно на всій території держави для укомплектування штату всіх частин ЗСУ;
  • часткова — організовується в окремих областях для поповнення штату певних частин ЗСУ;
  • відкрита — про проведення мобілізації повідомляють через ЗМІ;
  • прихована — про організацію мобілізації сповіщаються органи державної та місцевої влади.

Президент України наділений повноваженнями визначати, яку мобілізацію потрібно запроваджувати у країні та на який період. Він обов’язково вказує всю інформацію у своєму указі. Верховна Рада приймає закон, яким затверджує цей указ.

Володимир Зеленський у перший день війни прийняв рішення про організацію відкритої загальної мобілізації на 3 місяці та підписав про це указ. Верховна Рада затвердила його відповідним законом, який набув чинності з 24 лютого 2022 року. Якщо війна триватиме далі, питання поповнення штату частин ЗСУ залишиться актуальним і мобілізацію продовжать. Для цього Президент прийме новий указ, а Верховна Рада затвердить його законом.

Як проводять загальну мобілізацію

Загальна мобілізація має такі характеристики:

  • Під призов до лав ЗСУ підпадають усі громадяни, які можуть виконувати військовий обов’язок, у віковій категорії від 18 до 60 років, але перевагу віддають чоловікам.
  • Відсутній добровільний порядок. Громадянин, який одержав повістку, зобов’язаний прийти до збірного пункту центру комплектування в зазначений час.
  • Повістка вручається військовозобов’язаному особисто, а він обов’язково розписується про її отримання.
  • Законодавством не визначено, у якому місці повинна вручатися повістка. Її можуть віддати військовозобов’язаному особисто в руки в будь-якому місці, у тому числі на вулиці, автостоянці, в аптеці тощо.

Під час воєнного стану пріоритетний обов’язок усіх громадян — захист вітчизни від ворога. Тому працівники військкоматів можуть телефонувати військовозобов’язаним, щоб запросити отримати повістку. Після такого дзвінка людині потрібно прийти у військкомат, щоб особисто одержати повістку та підписом підтвердити цей факт. Ухилення від мобілізації — кримінальний злочин, який карається позбавленням волі на 3–5 років.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

фільтри для протигазів

Фільтри для протигазів: типи та призначення

Під час війни кожен задає собі питання, як врятувати себе та свою родину у разі застосування ворогом отруйних газів або хімічної чи ядерної зброї. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ
як швидко опанувати німецьку мову онлайн

Як швидко опанувати німецьку мову онлайн: ефективні методи навчання

Опанування німецької мови онлайн стає дедалі популярнішим завдяки зручності та доступності сучасних освітніх платформ. Простий і дієвий варіант вивчити німецьку мову – записати у школу іноземних мов lse.ua. Вона пропонує…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Розумний город. Відкритий ґрунт

У «Контінентал» стартує шостий сезон проєкту «Розумний город. Відкритий ґрунт»

«Контінентал Фармерз Груп» розпочала набір до нового сезону соціально-освітнього проєкту «Розумний город». Компанія реалізує його шостий рік поспіль та запрошує дітей здобути свій перший практичний досвід у сільському господарстві, поєднуючи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ