рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Освіта, фінанси, мистецтво: у яких сферах найчастіше працюють прикарпатки

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

В Івано-Франківській області проживає 719,6 тисяч жінок, або 52,7% від загальної кількості постійного населення. Понад 44% з них – мешканці міської місцевості. На 1000 жінок в області припадає 897 чоловіків.

Про це інформує Головне управління статистики, пишуть Версії.

На Прикарпатті дівчаток зазвичай народжується менше: на 100 новонароджених дівчаток припадає 107 хлопчиків.

Серед молоді віком 15–34 роки на 100 жінок припадає 104 чоловіки, серед осіб старше 35 років відповідно – 91 чоловік і лише 52 чоловіки припадає на 100 жінок у віці 65 років і старшому, – йдеться в повідомленні.

На початку 2020 року середній вік жінок в області становив 42 роки, чоловіків – 37 років. Середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок складає 79 років, що на 10 років більше, ніж чоловіків (69 років).

Зростає середній вік жінок, які одружуються. Якщо у 2000 році найбільша кількість шлюбів реєструвалася жінками у віці до 24 років, то у 2019 році вік жінок під час реєстрації шлюбу склав до 29 років. Із загальної кількості жінок, які зареєстрували шлюб, 78,1% – одружувалися вперше.

За даними обстеження умов життя домогосподарств, 87,9% жінок області у віці 15 років і старшому народжували дітей, серед них дві дитини народили 53,3% жінок, одну дитину – 29,1%, троє дітей і більше – 17,6%. Середній вік матері при народженні дитини складав 27 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності, становив 1,276, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною, – інформує пресслужба установи.

Рівень зайнятості жінок у віці 15–70 років у 2019 році становив 47,2% (чоловіків – 66,7%), рівень безробіття – 9,5% (чоловіків – 5,4%).

За статевою ознакою в середньообліковій кількості штатних працівників у 2020 році жінки складали 57,9%. Жіноча праця була більш поширена у:

  • поштовій та кур’єрській діяльності, де частка жінок у загальній кількості штатних працівників становила 89%;
  • у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 80,8%;
  • в освіті – 78,4%;
  • у сфері функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 77,1%;
  • у сфері фінансів та страхування – 73,3%;
  • мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 70,8%;
  • державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – 67%;
  • серед промислових видів діяльності найбільше використовувалася жіноча праця у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 77,1%.

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2020 році становила 9062 грн, що на 16,4% більше, ніж роком раніше.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

фільтри для протигазів

Фільтри для протигазів: типи та призначення

Під час війни кожен задає собі питання, як врятувати себе та свою родину у разі застосування ворогом отруйних газів або хімічної чи ядерної зброї. 

ПЕРЕГЛЯНУТИ
як швидко опанувати німецьку мову онлайн

Як швидко опанувати німецьку мову онлайн: ефективні методи навчання

Опанування німецької мови онлайн стає дедалі популярнішим завдяки зручності та доступності сучасних освітніх платформ. Простий і дієвий варіант вивчити німецьку мову – записати у школу іноземних мов lse.ua. Вона пропонує…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Розумний город. Відкритий ґрунт

У «Контінентал» стартує шостий сезон проєкту «Розумний город. Відкритий ґрунт»

«Контінентал Фармерз Груп» розпочала набір до нового сезону соціально-освітнього проєкту «Розумний город». Компанія реалізує його шостий рік поспіль та запрошує дітей здобути свій перший практичний досвід у сільському господарстві, поєднуючи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ