У той день терористи групи «Мангуста» здійснили озброєний напад на міське управління міліції Маріуполя. До будівлі під’їхав мікроавтобус, з нього вийшли люди, які вели з собою начебто арештованого. Щойно працівник управління відчинив їм двері, члени групи відкрили вогонь, пишуть Версії.

Проукраїнські міліціонери були заблоковані на верхніх поверхах. Сили АТО, які дислокувалися в місті, вирішили висунутися на допомогу заблокованим правоохоронцям і також потрапили під обстріл.

Прикарпатець Богдан Шлемкевич загинув, коли незаконне угрупування «Мангуст» спробувало захопити будівлю Маріупольського управління МВС.

Богдан Шлемкевич народився в багатодітній родині в прикарпатському селі Білоберізка (Івано-Франківська область) 7 березня 1993 року. З 1999 по 2008 роки навчався в загальноосвітній школі. Після 9 класу хлопець пішов вчитися до Волинської православної богословської академії УПЦ КП, яку закінчив у 2012 році з відзнакою, отримавши диплом бакалавра богослов’я. Однак Богдан вирішив, що бажає віддати борг Батьківщині і замість вступу до магістратури свідомо пішов на службу.

У 2013 році навесні він був призваний на строкову військову службу до лав Внутрішніх військ МВС. Після армії Богдан планував одружитися і стати священиком. Повернутися додому він повинен був ще 10 квітня, але в зв’язку з оголошеною мобілізацією продовжив служити в Західному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України.

Частину, де служив франківець, перекинули в Донецьк, а пізніше – до Маріуполя. 9 травня 2014 р вранці командир львівського полку полковник Валерій Смолов отримав інформацію, що Маріупольське міське управління міліції штурмують терористи, і перший поверх вже захоплений.

Було прийнято рішення виїхати на допомогу заблокованим міліціонерам. Під’їжджаючи до управління міліції, гвардійці почули стрілянину. Бійці пересувалися двома групами в незнайомому місті і вийшли на вулицю Георгіївську. Саме там вони потрапили під щільний вогонь з автоматів і кулеметів терористів.

Були поранені майор Дмитро Афанасьєв, солдат Роман Сапіла, командир луцької частини НГУ підполковник Степан Логуш. А старшому солдату Богдану Шлемкевичу три кулі пробили бронежилет в районі живота. Він загинув на місці, отримавши смертельні поранення внутрішніх органів.

13 травня з Богданом прощалися в Будинку культури села Білоберізка, його поховали з військовими почестями на сільському кладовищі.

У хлопця залишилися мати, два брата, сестра і наречена.

“Сьогодні рівно 5 років, як загинув Богдан Шлемкевич в місті Маріуполь, він уродженець села Білоберізка Верховинського району. Це був перший солдат з Івано-Франківської області, який загинув, захищаючи Україну від російської окупації на Сході. Завжди пам’ятаймо про це. Ми в боргу перед Ними та їхніми Сім’ями. Вічна Слава Герою. Слава Україні!”, – написав у соцмережі Ярослав Скуматчук, перший заступник голови Верховинської районної державної адміністрації.