реклама

Пандуси, тротуари, сходи та бордюри: наскільки “безбарʼєрною” є Івано-Франківщина (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Важливо не тільки відбудувати, або відновити інфраструктуру. Її потрібно переосмислити. Цього вимагає нова реальність країни. В ній мають з’явитися нові вимоги до містобудування, інфрастурктури та публічного простору. Все це  – частина Політики Героїв України. 

Пандуси, тротуари, сходи, бордюри. Для ветеранів – це часто перепона. Кореспондентка Жанна Дутчак проінспектувала одну з громад Прикарпаття, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Тож, наскільки вона “безбар’єрна”?

З Миколою зустрічаємося в його рідних Богородчанах – адміністративному центрі однієї із громад Прикарпаття. Чоловік вже тридцять років прикутий до візка. Травмувався під час служби в армії. Разом вирушаємо на інспекцію громадськими місцями. Наша перша зупинка – селищна рада та ЦНАП. 

 Є, але ви бачите який пандус. Пандус, який потребує реконструкції. Тому що він не є зроблений по державним будівельним нормам. 

А за нормами – кут нахилу конструкції має бути не більше 7 градусів. Тут значно більше…

– Якщо ваша ласка, поставте на пандус цей телефонІ що показує? – Тринадцять. А має бути сім. – От ми ставимо.. 13. – В два рази він стрімкіший. 

Не відповідають державним нормам і решта елементів конструкції, каже Микола. 

– Поручень – не є добрий. Тому що його висота має бути 90 сантиметрів – о цей верхній поручень. І ще один має йти нижче – ?0 сантиметрів. 

Набагато складніше – взимкуколи слизько. Адже поверхня пандуса повинна мати спеціальне покриття. 

Микола Макар – житель села Івано-Франківської області:

Все ж таки заїхав. З якими би там не було страхами. Бо візок міг перекинутися. Тут знаходяться всі державні установи, які мають бути доступними для людей із інвалідністю. Я такий самий як і всі. 

А от в будинок культури Микола не зміг би дістати без сторонньої допомоги. 

Їдемо далі…. перевіряємо дороги. 

– Тут легко зʼїхати– А тут барʼєрчик? – Це теж доступний. Знаєте, то як раніше були бардюри великі, то було страшно переїзджати. Бо не можна було обʼїхати. 

Та якщо по центральній вулиці проїхати можна, то потрапити в більшість крамниць – проблема. 

Ось ми бачимо магазин, до нього є пандус, але питання – як на нього може заїхати людина на візку.

Микола Макар – житель села Івано-Франківської області:

Якщо брати приватні магазини і так далі, то з 10 десь можливо 2-3, як де в якому місці, які мають доступність, до яких можна заїхати, й отоваритися.

Що проблеми із доступністю для людей із інвалідністю в громаді є, визнає і селищний голова. 

Ростислав Заремба, голова Богородчанської територіальної громади:

Це не та сфера, якою би я міг пишатися своєю громадою. Я думаю, тут ще дуже-дуже багато роботи. Тому що до цього було досить тривалий час досить поверхове ставлення. Ну давайте, щось там зробимо і поставимо галочку. 

Та останні роки підхід до цієї проблеми кардинально змінився, каже голова. Велика заслуга в цьому і представників маломобільних груп, які постійно привертають увагу до цих питань. 

Ростислав Заремба, голова Богородчанської територіальної громади:

Будь-який новий обʼєкт, який ми плануємо реконструйовувати чи будувати, він вже однозначно вже в своєму проекті буде мати вимоги до доступності, ті, які є вже сучасними. Ми зробили окремі пандуси до всіх наших ФАПів і амбулаторій. 

До початку вересня планують переробити і пандус до селищної ради. А ще – облаштувати в адмінбудівлі ЦНАПу адаптовану вбиральню. Із селищного бюджету на це вже виділили кошти. Попри війну і складну фінансову ситуацію – ведуться роботи в інших громадах, каже Микола. Він багато їздить по області, як представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОДА.

Микола Макар – житель села Івано-Франківської області:

Я дійсно можу сказати і порівняти як воно було. А як зараз є. Змінюється кардинально, і в кращу сторону. Бо зараз вже чіткі норми, чіткі закони починають вступати. 

Водночаскаже активіст, роботи ще чимало. Адже доступність – це не лише про пандуси, але і звукові світлофори, адаптовані вбиральні, громадський транспорт, дороги. 

Микола Макар – житель села Івано-Франківської області:

Розуміємо, що держава виділяє кошти більше на війну, але ми розуміємо, що зараз прийдуть і є вже бійці з пораненнями, з каліцтвами, які будуть серед нас. І вони спитають, а що ви робили до цього часу.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ