Саме тому, без введення з 2018 року обов’язкової накопичувальної системи, пенсійна реформа вважатиметься неповноцінною. Про це в ефірі «Першого національного» заявив народний депутат України від Прикарпаття Юрій Соловей.

«У нас 80% пенсіонерів сьогодні отримують менше 2 тисяч гривень. Тобто, за великим рахунком, пенсія не є справедливою і виконує функцію скоріше захисту від бідності», – розповів депутат.

За словами нардепа, введення накопичувальної системи дозволить кожному громадянину мати свій власний персональний рахунок та інвестиційний дохід.

«Повноцінною пенсійною реформою буде не тільки реформа діючої солідарної системи, яка відновить справедливість, але й введення в 2018 році обов’язкової накопичувальної сиcтеми, коли людина матиме свій персональний накопичувальний рахунок, відраховуватиме туди певну суму грошей і матиме інвестиційний дохід», – пояснив парламентар.

Така система, додав він, дозволить пенсіонерам спрямовувати ці кошти на власні потреби.

«Більше того, ці кошти зможуть бути використані цією людиною у разі критичних ситуацій, наприклад, хвороби. А у випадку передчасної смерті, ці кошти можуть бути успадковані», – зазначив Юрій Соловей.

Додамо, що введення другого накопичувального рівня було заплановано ще у 2007 році, однак через бездіяльність тогочасної влади цього не вдалось зробити. Натомість, у сусідній Польщі накопичувальна система була запроваджена у 1999-2000 роках, що дозволило цій країні піти далеко вперед від України в плані зростання ВВП. Тож, на відміну від України за рахунок внутрішніх інвестицій Польща зберегла ріст ВВП та в рази покращила соціальне забезпечення пенсіонерів.