Перекриту дорогу на Верховинщині тимчасово розблокували 1

Про це в мережі повідомив один з організаторів акції протесту Андрій Боєчко.

Як повідомлялося, 10 червня на Верховинщині розпочалась акція з перекриття дороги Р-24. Саме на цій дорозі місяць тому загинули туристи з Білорусі, коли їхній автомобіль зірвався в ущелину.

На протест вийшли жителі та сільські голови сіл Дземброня, Красник, Зелене і Бистрець. Керував акцією військовий капелан та керівник громадського проекту «Дорога життя» Микола Мединський. 

О 16.30 акцію було призупинено на три дні – до четверга, 13 червня, пишуть Версії з посиланням на КУРС.

«Робимо паузу», – пояснив Бєчко.

За його словами, на акції побувало та відзвітувалося все районне керівництво. Керівник Верховинської держадміністрації Олег Лютий письмово підтвердив, що за три дні буде завершено не лише ремонт двох аварійних мостів у селах Стаїще та Буковець, а й почнеться укріплення берегів на дорозі Ільці – Буркут. Відтак громада вирішила тимчасово припинити блокування.

Перекриту дорогу на Верховинщині тимчасово розблокували 2

«Маємо написану від руки заяву пана Лютого з зазначеними грошовими коштами та термінами виконання обіцянок.
Також ми розуміємо, що на фестиваль «Via Карпатія» в ці дні приїздить дуже багато гостей і блокування дороги може призвести до його зриву, тож представники громад вирішили не лякати гостей таким блокуванням», – зазначив Андрій Боєчко.

Однак, додав він, якщо пан Лютий не виконає взятих на себе письмових зобов’язань, громади знову перекриють дороги.

За його словами, підписані звернення від громад чотирьох верховинських сіл до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про вкрай незадовільний стан доріг та мостів між Верховиною і Ворохтою. Звернення передали до Києва керівнику уряду.

Протестувальники чекають реакції Кабміну та виконання обіцянок РДА до четверга. У четвер зберуться, щоби визначитися надалі.

«Акцію спротиву не закінчено», – попередив Боєчко.

Андрій Боєчко відкинув закиди у політичному підґрунті акції протесту і заявив, що не планує балотуватися в нардепи по Верховинщині, як і не планує працювати в державних структурах.