Переселенці у Калуші об'єдналися заради допомоги захисникам України
рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Переселенці у Калуші об’єдналися заради допомоги захисникам України

реклама

Внутрішньо переміщені особи з Херсона, Миколаєва та Бахмута, які знайшли прихисток у Калуші, створили потужний волонтерський осередок, де виготовляють необхідні для фронту речі: від окопних свічок до маскувальних сіток.

У волонтерському центрі Калуша щодня кипить робота – переселенці з різних куточків України об’єдналися заради спільної мети: допомогти захисникам України наблизити перемогу. Серед волонтерів – люди, які були змушені покинути свої домівки через російську агресію, але знайшли в собі сили продовжувати боротьбу на волонтерському фронті.

“Це було бажання щось робити доброго, корисного, потрібного для наближення Перемоги. Бажання робити добро воно людей єднає, зближує і дає можливість народитись новій ініціативі”, – розповідає переселенець з Херсона Андрій, який приєднався до волонтерського руху одразу після приїзду на Прикарпаття у квітні 2022 року.

Ініціатива об’єднала переселенців з різних регіонів України, серед яких – пані Тетяна з Миколаївської області, яка разом із сином започаткувала виготовлення окопних свічок:

“Спочатку син вийшов на вулицю і збирав кошти, граючи на трубі, і сказав: ‘Мама, давай будемо допомагати нашим хлопцям’. Потім на ярмарку він побачив, як робляться окопні свічки, і запропонував теж долучитися”.

Волонтери, які жартома називають себе “мурашками” через невпинну працю, виготовляють різноманітну допомогу для військових.

“Взимку це передусім окопні свічки. Шлях окопної свічки – це занадто великий шлях, тому що спочатку ми збираємо бляшаночки, далі нарізаємо картон, скручуємо, вставляємо ґнотики і потім розплавляємо віск, парафін, заливаємо ці свічки”, – пояснює волонтерка Тетяна.

Значну увагу приділяють виготовленню маскувальних сіток, які є витратним матеріалом на фронті.

“Ми пробували спочатку робити сітки з тканини, але вони занадто важкі. Коли сітка намокає, її важко підняти, тому ми перейшли до спанбонду – він легкий, хоча має недолік – швидко плавиться”, – розповідає одна з волонтерок.

За час роботи центру волонтерам вдалося досягти вражаючих результатів:

“З травня місяця зробили більше 2500 квадратів сітки та понад 2000 окопних свічок”, – підсумовують волонтери, додаючи, що відправляють допомогу військовим практично щотижня.

Волонтерський центр постійно потребує матеріалів для роботи – парафіну, бляшанок, а також додаткових робочих рук, адже запити від військових надходять регулярно, а потреба у маскувальних сітках та окопних свічках на фронті залишається високою.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Ветеран ЗСУ з Бахмута відкрив власну майстерню художніх виробів у Тисмениці (фото)

Колишній захисник України та вимушений переселенець з Бахмута Євген Шевченко, який раніше працював електромонтером, започаткував виробництво унікальних декоративних виробів з дерева та металу у місті Тисмениця на Івано-Франківщині.

“Улюблена справа допомагає відпочити від повсякденних турбот та знайти душевний спокій у творчому процесі”, – розповідає Євген Шевченко під час зустрічі з очільницею міста Тетяною Градюк та її першим заступником Русланом Фармусом, які відвідали майстерню переселенця.

Життєвий шлях майстра тісно переплітається з історією захисту України, адже вже на другий день повномасштабного вторгнення Євген приєднався до лав Збройних Сил України, де у складі 54-ї бригади брав безпосередню участь у бойових діях, зокрема в обороні Мар’їнки, після чого був змушений демобілізуватися через сімейні обставини та приєднатися до родини, яка на той час перебувала в Івано-Франківську.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ