Світлана Литвак до повномасштабної війни працювала в Київському інституті нейрохірургії керівницею Інсультного нейрохірургічного центру. Жінка переїхала у Калуш на Івано-Франківщину та працює тут лікарем-нейрохіругом. Як вона адаптувалася на новому робочому місці — у репортажі Суспільного.
Світлана Литвак пригадує, що після 24 лютого поїхала із сім’єю на дачу поблизу міста Васильків. Тоді російські війська почали активно обстрілювати село Мархалівка, де вони жили. Через це родина Світлани протягом десяти днів не могла виїхати до Києва, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
“Як тільки з’явилася можливість, ми спробували разом з волонтерами повернутися додому в Київ. Це було технічно неможливо, і тому разом ми покинули Київську область. Вже поза нею відновився мобільний зв’язок, вдалося поговорити зі своєю родиною, яка мене запросила до себе. І ми поїхали до родини на Західну Україну”, — пригадує Світлана Литвак.
Прибувши до Калуша, жінка зареєструвалася як переселенка. Тоді ж їй запропонували роботу в місцевій районній лікарні.
“У Києві я працювала у мирний час і здебільшого хворі приходили для уточнення діагнозу, щоб планувати хірургічне лікування. Ті пацієнти, що звертаються по допомогу тут – це, окрім нейрохірургічного захворювання, вони мають здебільшого постстресовий розлад або депресивний”, — каже Світлана Литвак.
З її слів, пацієнтів у неї побільшало. Зустріла тут і тих людей, яких лікувала ще в Києві.
“Вони дізнаються і приїжджають з різних районів або областей на консультацію, — говорить Світлана Литвак. — Я рада, що вони врятувалися, що вони живі, продовжують лікування і мають намір видужати. Для лікаря — це велика моральна підтримка. Це — сенс роботи”.
Праворуч Валерій Паляниця
Крім Світлани Литвак, на роботу в Калуську центральну районну лікарню влаштувалися ще п’ятеро медиків, які через війну переїхали на Прикарпаття, каже заступник генерального директора Калуської лікарні Валерій Паляниця. Всіх їх прийняли на вакантні посади.
“Всі — з Києва: лікар-офтальмолог, нейрохірург і лікар ультразвукової діагностики, кандидат наук”, — каже Валерій Паляниця.
Галина Кушнір
Загалом від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну на Прикарпатті влаштувалися на роботу 87 медиків, з них — дев’ять медпрацівників-переселенців. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Галина Кушнір.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!