І це логічно: світ зупинив практично всю життєдіяльність, намагаючись зберегти якомога більше життів. Тому наприкінці минулого тижня наші журналісти розпитали лікарів Коломийщини про настрій серед медиків, а також потреби лікарень, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало медіа.

Медичні установи міста

У Коломийській інфекційній лікарні ситуація дуже важка. Одноразових медичних масок потребують найбільше. Та лікарі не зневірюються: сподіваються на допомогу від голів ОТГ.

«Колектив не боїться: пережили пташиний грип, свинячий, переживемо й коронавірус. Віруси постійно мутують, і це – не останнє, з чим нам доведеться зіткнутися. Хочемо подякувати всім, хто допомагає: журналістам, які постійно висвітлюють усі потреби, та небайдужим благодійникам, які, по мірі можливостей, намагаються забезпечити найнеобхіднішим. Нам бракує медикаментів і пального, але ми впораємося», – запевняє головний лікар Володимир Кифорук.

Медик також нагадує, що в групі ризику, перш за все, люди, котрі нещодавно повернулись з-за кордону.

Адміністрація Коломийської районної поліклініки опинилася в нетиповій ситуації: кошти є, а замовити необхідні засоби особистого захисту нема де.

«Зараз найбільша потреба – в масках і засобах особистої гігієни. На жаль, по цілій Україні ми не можемо знайти їх у необхідній кількості. Немає також одноразових костюмів: халатів, щитків тощо. Але ми продовжуємо пошуки», – каже очільник медичного закладу Андрій Кошкін.

 

Ми також поспілкувалися з директором Коломийського геріатричного пансіонату Романом Лазорком, адже люди літнього віку належать до найбільш вразливої групи:

«У закладі працює 8 штатних медсестер і 2 лікарі. Ми дотримуємося всіх приписів, щоб до нас ніхто не заходив і самі нікуди не виходимо. Також намагаємося скласти графік працівників так, щоб вони працювали на території пансіонату практично цілодобово. Так ми зменшимо вірогідність заразитися коронавірусом ззовні».

Проблему дефіциту масок вирішують самостійно: мають швейну машинку та дівчат, які вміють нею користуватися. Благодійники пансіонат зараз практично не навідують.

«Наразі допоміг лише благодійний фонд «Покуття». Вони привезли медичні маски, за що їм дуже дякуємо», – згадує пан Роман.

Амбулаторії Коломийщини

У Коломийському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги пік захворювань очікують орієнтовно 27 березня. До цього часу десь 80 % населення мали б перехворіти, вважають медики.

«Це – загальноприйнятий закон щодо інфекційних захворювань: люди мають набути колективного імунітету. Ефект подібний до щеплення», – пояснює очільник медичної установи Богдан Джалапин.

Щоп’ятниці районна «первинка» звітує лабораторному центру Департаменту охорони здоров’я. В амбулаторії ввели обмежувальні заходи для пацієнтів, а також визначили кабінети, де прийматимуть хворих із температурою. Після огляду робитимуть дезінфекцію приміщень.

Найболючішою проблемою є забезпечення медичних працівників ізоляційними костюмами. Було б добре, щоб їх можна було обробляти дезінфекційним розчином і використовуватися повторно.

«Ми звернулися до всіх сільських і селищних рад, де є наші фельдшерсько-акушерські пункти й амбулаторії, за фінансовою допомогою, щоб ми могли закупити антисептики й інші засоби індивідуального захисту. А також використовуємо кошти, котрі нам виділяє НСЗУ», – розповідає пан Богдан.

Медики Коломийщини усвідомлюють свою відповідальність у повній мірі й максимально мобілізуються для боротьби. Вони не панікують і вчаться працювати максимально ефективно в тих умовах, які є. Допомогти їм може кожен з нас, хоча б залишаючись вдома.

 

Зокрема, волонтери завітали до інфекційної лікарні, поліклініки, Центральної районної лікарні, районного центру первинної медико-санітарної допомоги, а також геріатричного пансіонату та військової частини, де дислокується 10 окрема гірсько-штурмова бригада.

 

 

 

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!