Про це “Прямому” заявив народний депутат від БПП Володимир Ар’єв.

“Жодних законних підстав для цього (розпуску Верховної Ради – ред.) не існує. І жодних рішень про те, що коаліції не існує, жодних конституційних підстав, які виписані в основному законі щодо права президента розпускати парламент наразі просто не можуть бути застосовані. Тому що деякі речі, які можна трактувати довільно, вони не мають однозначного, скажімо так, читання. Зокрема, там говорять, що коаліції немає, але конституційно коаліція припинила існування лише минулого тижня. І від того часу є офіційно час на створення нової”, – сказав він.

Як наголосив Ар’єв намір Зеленського розпустити парламент базується на неіснуючих підставах.

“Що є достатньою проблемою для країни, тому що якщо все починається з вкрай сумнівних рішень і з того, що може бути порушення Конституції, то можна собі уявити, що буде далі з правами людини, з демократією і верховенством права в країні, яку очолила людина, яка має гарант Конституції і перше що робить – крутить Конституцію на тому, на чому він грав на піаніно”, – наголосив він.

20 травня президент України Володимир Зеленський під час свого звернення до народу у парламенті заявив, що розпускає Верховну Раду VIII скликання.

Джерело