Перший прем’єр-міністр Великої Британії знав про існування позаземного життя – Nature

Про це пишуть Версії з посиланням на «Преса України». 

Астрофізик Маріо Лівіо з Інституту космічного телескопа в Балтіморі у США розповів, що нещодавно йому передав директор музею Черчілля у Фултоні 11-сторінкову статтю «Одні ми у Всесвіті?», яку написав сер Уїнстон. За словами вченого, у статті викладені основні положення ксенобіології. Черчілль вважав, що Земля не унікальна, і що вона не грає особливої ролі в житті Всесвіту.

Перший прем’єр-міністр Великої Британії протягом усього життя цікавився наукою, технологіями, відслідковував наукові відкриття. Також відомо, що він сам писав та опублікував в ранні роки кілька науково-популярних робіт, присвячених еволюції життя і пристрою клітин. Політик знав, що й майбутньому відкриють термоядерну реакцію, і заздалегідь вказав на її важливість для розвитку людства.

У травні 2016 року директор музею Черчілля у Фултоні Емері Рівс передав в Інститут космічного телескопа рукопис статті прем’єра, яку той написав наприкінці 1939 року, незадовго до початку Другої світової війни.Згодом він доповнив і переписав частину статті в кінці 1950 років. Опісля цього Черчілль віддав статтю своєму другові Емері Рівсу.

У статті політик притримується думок, які схожі на вченні ксенобіологів, які у свою чергу пов’язують існування життя з наявністю води і умінням живих організмів розмножуватися і ділитися. Черчілль не забув у статті наголосити й про існування так званих «зон життя» далеких зірок. Він одним із перших заговорив про те, що життя може існувати не лише на Землі, а й на Венері і Марсі, Меркурії. На його думку, міжзоряні польоти є складнішими за подорожі до планет Сонячної системи.

«З огляду на існування сотень тисяч галактик, в яких живуть мільярди зірок, є величезні шанси на те, що у Всесвіті існує незліченна безліч планет, де склалися умови, сприятливі для зародження життя. Я не готовий повірити, що ми є вершиною космічної еволюції і що лише на Землі є живі, розумні істоти», – цитує видання висновок Черчілля.

Таким чином, британський політик випередив багатьох науковців сучасності. Він дійшов до висновку, що хоч й позаземне життя існує, людині не вдасться побачити його.