Через сильні зливи у вівторок, 23 червня, десятки  сіл на Івано-Франківщині затопило. Річки вийшли з берегів, а з гір сходили сильні потоки води, що змивали все на своєму шляху. Повінь в горах тривала кілька годин, але встигла зруйнувати мости, сараї для худоби і будинки.

Серед багатьох постраждалих сіл і Чорний Потік на Надвірнянщині. Сюди 28 червня приїхав п’ятий президент України Петро Порошенко щоб допомогти громаді пережити наслідки повені, пишуть Версії.

“Сьогодні я у селі Чорний Потік, щоб допомогти місцевій громаді подолати наслідки повені. Село опинилося відрізаним від цивізілації. Шкода, що представники влади так сюди і не доїхали.

Наша команда точно не покине Прикарпаття в біді, ми разом з українцями пліч-о-пліч долатимемо наслідки повені. Не дозволимо, щоб стихія чи бездіяльність влади руйнували життя українців: ані в Щасті, ані в Станиці Луганській, ані в Чорному Потоці.

Частина села самостійно, без допомоги влади, відновила електропостачання. Половина села досі живе без світла. Учора наша команда передала один дизель-генератор, сьогодні ми привезли ще один. Вони потрібні, поки не протягнемо світло. Також ми привезли дві мотопомпи, допомогли зі спецтехнікою для ліквідації наслідків стихійного лиха, щоб негайно почати відновлення шляхів до Чорного Потоку.

На засіданні погоджувальної ради Верховної Ради ми поставимо питання про негайне виділення коштів і зусиль, щоб відновити сполучення із Чорним Потоком і усіма селами на Прикарпатті, які все ще відрізані від світу внаслідок повені. Крім цього маємо терміново виділити фінансову допомогу тим, чиї будівлі були зруйновані під час повені — переселити чи відновити житло, надати першу фінансову підтримку. Не залишимо українців у біді!”, – написав у мережі Петро Порошенко.

Сьогодні я у селі Чорний Потік, щоб допомогти місцевій громаді подолати наслідки повені. Село опинилося відрізаним від цивізілації. Шкода, що представники влади так сюди і не доїхали. Наша команда точно не покине Прикарпаття в біді, ми разом з українцями пліч-о-пліч долатимемо наслідки повені. Не дозволимо, щоб стихія чи бездіяльність влади руйнували життя українців: ані в Щасті, ані в Станиці Луганській, ані в Чорному Потоці. Частина села самостійно, без допомоги влади, відновила електропостачання. Половина села досі живе без світла. Учора наша команда передала один дизель-генератор, сьогодні ми привезли ще один. Вони потрібні, поки не протягнемо світло. Також ми привезли дві мотопомпи, допомогли зі спецтехнікою для ліквідації наслідків стихійного лиха, щоб негайно почати відновлення шляхів до Чорного Потоку.На засіданні погоджувальної ради Верховної Ради ми поставимо питання про негайне виділення коштів і зусиль, щоб відновити сполучення із Чорним Потоком і усіма селами на Прикарпатті, які все ще відрізані від світу внаслідок повені. Крім цього маємо терміново виділити фінансову допомогу тим, чиї будівлі були зруйновані під час повені — переселити чи відновити житло, надати першу фінансову підтримку. Не залишимо українців у біді!

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 28 червня 2020 р.

Відео Телеканал Прямий