Результат пошуку зображень за запитом "Під час ремонту вулиці у Франківську знайшли надгробки з єврейського кладовища"

Частини розбитих надгробків із єврейською символікою та відповідною в’яззю літер слугували бордюрами і були закатані в асфальт, пишуть Версії з посиланням на Курс.

Зараз їх вивернули на узбіччя. Факт на фото зафіксував франківець Андрій Шустикевич.

“Так. Це надгробки з цвинтаря. Їх повно по всьому місту, використані як бордюри. Ребе каже, що все варто просто перевезти на старий єврейський цвинтар коло озера і там поскладати”, – прокоментував представник єврейської громади міста Ігор Фріс.

“Ваша думка слушна, але до цієї справи потрібно залучити єврейську громаду, адже це наша спільна історія, історія жителів Франківська”, – додала Галина Романів.

В коментарях франківці пригадали, що плити та частини надгробків з єврейських цвинтарів Франківська в радянський час часто використовувалися у дорожньому будівництві: згодом їх так само, як тепер на Макогона, знаходили під час ремонтів інших вулиць.

Світлина від Andy Shustykevych.

Такі плити були знайдені, за свідченнями франківців, на вулиці Слави Стецько, Короля Данила, на Валах, а також на місці цвинтаря за кінотеатром “Космос”.

“Ми в жодному разі не використовуємо повторно такі знахідки, – прокоментував директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак. – Ремонт саме вулиці Макогона у віданні УКБ. Свого часу ми також знаходили надмогильні плити – на Короля Данила. Передавали їх на зберігання в міську ритуальну службу. Пам’ятаю, що з єврейської общини приїздили і обстежували надгробки”.