Результат пошуку зображень за запитом "Львів'янин заразився лептоспірозом під час риболовлі на Прикарпатті"

2 вересня цей діагноз підтвердили лабораторно. Чоловік заразився лептоспірозом під час відпочинку і риболовлі на Дністрі, бо заходив у воду зі свіжою раною на нозі, пишуть Версії з посиланням на ZAXID.NET.

Пацієнт повідомив, що у середині серпня він з двома друзями відпочивав на Дністрі в с. Уніж Івано-Франківської області. 10 днів вони жили у наметах, рибалили, купалися. Після повернення додому у 57-річного чоловіка раптово піднялася температура, боліла голова, м’язи.

“Чоловік захворів 24 серпня, але спершу лікувався самотужки і по допомогу до медиків у Дублянську міську лікарню звернувся 27 серпня. У нього спочатку діагностували ентеровірусну інфекцію, а згодом запідозріли лептоспіроз і 29 серпня його госпіталізували в Львівську обласну інфекційну лікарню. 2 вересня діагноз лептоспіроз підтвердили лабораторно“, – повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ірина Куліш.

За словами лікаря, пацієнт під час відпочинку натер ногу та зі свіжою раною купався, заходив у воду і під час риболовлі. Босоніж ходив і у мілких місцях, там, найвірогідніше, лептоспіри (збудники хвороби) через відкриту рану й потрапили в організм.

Як повідомила завідувачка діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян, у пацієнта неважка форма лептоспірозу. Його стан вже задовільний.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів та супроводжується хвилеподібною гарячкою. Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки.