На знак протесту більше сотні автомобілістів заблокували роботу відразу кількох заправок біля обласного центру.

“85% палива (бензину та дизелю) в Україну завозиться із-за кордону. Тому є прив’язка цін до євро. Чому 85% завозиться із-за кордону? Надвірнянський нафтопереробний завод, підконтрольний групі “Приват”, працює погано. Аналогічно, Кременчуцький єдиний по-суті завод, який більш-менш виробляє паливо в Україні – теж підконтрольний групі “Приват”, – не працює навіть на чверть своїх потужностей. Дрогобицький завод і так далі. Лисичанський нафтопереробний завод взагалі не працює. Одеський НПЗ, який був підконтрольний Курченку і російським компаніям, теж не працює”. – прокоментував ситуацію навколо цін на пальне шеф-редактор інтернет-порталу “Стик” Мирон Дмитрик.

Експерт пояснює, що на кордоні з Білорусією вартість нафтопродуктів складає 48% від тої вартості, яка у нас є на автозаправних станціях. Ще плюс 38% – це є мито, податки та акцизи. Близько 14% – це є обслуговування АЗС, маркетинг, логістика розвозки по Україні. І решта – це десь приблизно 1,5-2 гривні на кожній літрі – це чистий заробіток нафтотрейдерів, – пишуть Версії з посиланням на ОТБ “Галичина”.

“Ці 48%, які коштують, начебто, в Білорусії, плюс 38% – в Україні є проблемою Уряду і Верховної Ради в тому числі. Чому в нас таке високе мито? Якщо у нас НПЗ не працюють в Україні, що ми захищаємо? Мито – це є захисний механізм в першу чергу. Тобто, якщо у нас в Україні виробляється щось своє, то ми митом захищаємо від ввезення, щоб ціною не передавили, наш продукт. Ми хочемо жити в державі з ринковою економікою. Держава не може прийти до Коломойського і сказати: “запусти нафтопереробний завод в Надвірній, щоб він хоча б випускав 92-й бензин так, як він колись це робив”. А Коломойському не потрібно, тому, що в нього є схеми ввезення в Україну. Але, влада теж винна в тому, що відбувається ріст цін. Тому, що крім того, що відбувається в світі подорожчання нафти і це відображається на ціні пального в тому числі і в Білорусії, держава повинна відповідати за курс гривні. Бо зростання курсу долара на десять копійок – це плюс шість копійок до ціни палива”, – пояснив Мирон Дмитрик та додав, що його дивує позиція уряду та Антимонопольного комітету й відсутність жодної реакції відповідних органів.

Франківські активісти запевнили, що якщо влада не відреагує на протест – обіцяють проведення радикальніших акцій вже в Києві.