маршрутка
Про головне та болісне, а саме про маршрутки Івано-Франківська.
Не досить того, що це не засоби пересування для громадян, а просто бляшанки для їзди, так ще й тарифи підняли. Ну добре, вже підняли, але наша влада як завжди вирішила всіх кинути у цьому питанні.
Активісти довго бились «чолом об стіну», але міський голова Івано-Франківська таки підняв тариф з 2,75 на 3,50грн.
І тут мешканці наткнулись на безвідповідальність тої ж влади та перевізників: винесено рішення № 182 від 03.04.2015 року в якому йшлось про умови перевізникам щодо підняття тарифів і воно начебто вступало в силу з 09.04.15 року. Але, за умови що перевізники підписали цю угоду. Всі під копірку перевізники повісили нові тарифи в «бляшанках», та забули проінформувати, що вони вже підписали угоду на перевезення за збільшеним тарифом.
Я ж розумна жінка, начитавшись фейсбуку, 09.04.15 року захожу в маршрутку №86 (це зараз там вже висить папірець) на моє питання де папір про те, що ви підписали угоду, водій почав «белькотіти» немов індик про якісь номери. Але з 5 гривень дав здачу 2,25 грн.
Також мене вразило коли люди, які заходили за мною, (а я начебто розмовляю не пошепки почувши мою розмову) таки платили по 3,50.
Недовго музика грала!
Вирішила таки уточнити у нашої влади про те хто саме підписав угоду, які маршрути і написала запит на отримання публічної інформації. Мене підтримало чимало громадян. Невдовзі читаю п. Смушак засилає своїх «архаровців» перевірити, по яких то таких тарифах їздять наші водії! Певно все ж таки вартує захищати свої права, але і поінформованість людей досить мала, ті хто читають блоги в інтернеті, також зараз добре розвинена соціальна мережа Фейсбук – вони трохи обізнані в цій системі. А котрі на це не витрачають ані хвилини свого часу, і виходить, що саме цим відсотком людей користаються такі собі «разводіли».

Альона Павлюченко