http://biznesoblast.com/image/news/80/008436.jpg

Вже у Тернополі 12-річну та 13-річну українських дівчаток поселили в себе у квартирі 22 та 23-річні  вихідці з країн Близького Сходу –  скоріш за все, Йорданії, Сирії, Іраку чи Ірану, пишуть Версії з посиланням на biznesoblast.com.

Вже пізніше начальник управління Національної поліції Олександр Богомол розповів про те, що після заяви матері зниклої дівчинки, поліція перевірила інформацію та знайшла зниклих франківчанок на одній із квартир у Тернополі.

“Поліція зарежимила будинок. Приїхав громадянин арабської національності на автомобілі. Почали допитуватись його, бачив-не бачив дівчат. Ним був здійснений дзвінок, через декілька хвилин дівчата вийшли з будинку. Почали говорити поліцейським, що вони є мешканки Тернополя, все нормально, в них все добре”, –  розповів Богомол на прес-конференції. За словами поліціянта, В Івано-Франківську  неповнолітні дівчата мали інтимні стосунки з арабами, причому ці інтимні стосунки були неодноразові, і дівчата самі добровільно подалися до арабів у тернопільську квартиру. «Будь-яких насильницьких дій щодо цих дівчат не було», – стверджує Богомол.

Після того, як правоохоронці доставили дівчаток додому в рідний Івано-Франківськ, слідчі розпочали кримінальне провадження щодо двох «тернопільських арабів» за фактом вчинення статевих зносин з особою, яка не досягла статевої зрілості (стаття 155 ККУ частина 1). За таким обвинуваченням арабських студентів можуть засудити до 5 років в’язниці.

Наразі громадськість підозрює, що справу будуть просто заминати, адже нещодавно мама однієї з дівчат звернулася до поліції із проханням закрити справу, і що вона не має жодних претензій до нападників. «А Ви знаєте, що в Україні існує така практика(закон): якщо винуватець зможе купити родичів жертви або жертву, то йому нічого не буде. Не залежно від національності. Може трошки дорожче, якщо араб (плата за націоналізм)», – висловлює точку зору один із мешканців Тернополя.

«Це не приватне обвинувачення, нам тут не треба заяви про злочин. Тому ми розслідуватимемо дане провадження. До 2-3 тижнів повідомимо громадськість про результати», – каже Олександр Богомол. Правоохоронці зазначають, що факт недостатньої кількості доказів та добровільна участь дівчат у статевих зносинах з іноземцями не дають поліції права затримати підозрюваних.

За словами громадського активіста Олексія Станька, двоє арабів, яким інкримінують наразі розбещення дівчаток є студентами стоматологічного факультету Тернопільського медичного університету і є вихідцями з Іраку. Тому громадська організація «Ідея нації» вимагає, щоб правоохоронці взяли під варту іноземців, підозрюваних у педофілії до моменту завершення слідства. Активісти вважають, що поліція відмовляється покарати винних педофілів і всіляко затягує процес слідства. «Тож як виглядає із поведінки поліції в Івано-Франківську, вона повністю не є зацікавленою у розкритті злочину емігрантів-педофілів, які більше тижня в Івано-Франківську, а пізніше в Тернополі, у кількості більше десятка осіб примусово утримували закритими та розбещували українських дівчат 12 і 13 років», – йдеться у зверненні «Ідеї нації». ГО «Ідея Нації» вимагає у поліції в Івано-Франківську провести негайно необхідні слідчі дії для всебічного та швидкого розслідування злочину, взяти під варту педофілів та передати справу до суду.

Крім цього, від Олексія Станька нам вдалося дізнатися, що із 13 «франківських арабів», що засвітилися у справі зґвалтування на сьогоднішній день у кримінальному провадженні фігурує вже тільки 8. А один із двох тернопільських студентів-медиків вже втік за межі Україні, начебто на канікули. Питання полягає в тому, чи не затягнуться такі закордонні «канікули» на найближчі 10 років. Громадські активісти побоюються, що араби уникнуть покарання, адже з моменту розголосу вже минуло близько двох тижнів, а реакція правоохоронців нульова. Саме тому Олексій Станько вирішив опублікувати фотографії осіб причетних до злочину проти неповнолітніх, здобуті із власних джерел.

У Тернопільському державному медичному університеті, де навчаються згадані громадяни Іраку, ситуацію журналістам knk.media відмовляються коментувати, аргументуючи це тим, що поки ведеться слідство – висновки робити вони не беруться.

У свою чергу, керівник арабської общини у Івано-Франківську Фуад Алліві висловив жаль стосовно ситуації, що склалась. «Не треба всіх іноземців судити, як одного. Всі наші студенти виступають за те, щоб жити за українським законодавством, і щоб ті, хто винні, були покарані за українськими законами», – наголосив Алліві.

Задля того, аби уникнути міжетнічного самосуду українців над арабами, 14-17 січня «Ідея нації» скликає мітинг у Івано-Франківську з вимогами до поліції  Івано-Франківська провести негайно необхідні слідчі дії для всебічного та швидкого розслідування злочину, взяти під варту педофілів та передати справу до суду.