Правоохоронці викрили схему привласнення бюджетних коштів під час ремонту спортзалу в одному з позашкільних навчальних закладів, де підприємець з Долини не виконав роботи на суму 487 тисяч гривень та подав неправдиві документи про їх виконання.
Ювенальні прокурори Долинського відділу Калуської окружної прокуратури повідомили про підозру фізичній особі-підприємцю, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах та їх подальшій легалізації під час воєнного стану.
“За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Долинського відділу Калуської окружної прокуратури повідомлено про підозру фізичній особі – підприємцю за фактом заволодіння чужим майном у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом”, – повідомляє Івано-Франківська обласна прокуратура.
За матеріалами слідства, протягом 2023 року між керівництвом позашкільного навчального закладу міста Долина та підприємцем було укладено договори підряду на проведення капітального ремонту підлогового покриття у спортивному залі закладу. Однак підрядник, отримавши кошти, не забезпечив виконання робіт у повному обсязі.
“Однак ФОП для виконання обумовлених у договорі робіт не надав усіх необхідних будівельних матеріалів на загальну вартість 487 тис. грн та вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо фактичного обсягу виконаних будівельних робіт”, – зазначається у повідомленні прокуратури.
Правоохоронці встановили, що після отримання коштів підприємець перерахував їх на власний банківський рахунок та здійснив подальшу легалізацію незаконно отриманих коштів.
Досудове розслідування у даній справі проводять слідчі відділення поліції №1 міста Долина Калуського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Підозрюваному інкримінують правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
“Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”, – наголошують у прокуратурі.