рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Підсумки та досягнення 2024: рекордний рік благодійності в Україні

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Третій рік поспіль Україна входить до першої десятки країн у світовому рейтингу благодійності World Giving Index. У 2024 році вона посіла в ньому 7-е місце. Попри воєнний час та економічні складнощі життя, українці продовжують донатити, волонтерити та допомагати незнайомцям.

Високий відсоток залученості до благодійності

Упродовж 2024 року кількість українців, що залучалась до благодійності, так само залишилась на високому рівні та склала 86%. Попри поширену думку, що донатити стали менше, індекс поширеності благодійності знизився всього на 1 бал, порівнюючи з 2022 роком. І він все ще залишається вищим, ніж у 2021.

Благодійність — це не лише допомога коштами, а й особисте волонтерство. Однак грошові пожертви все ще залишаються основним форматом залученості до благодійності в Україні. Частка грошових пожертв зросла до 85%, порівнюючи з 76% у 2022, водночас зменшилась передача їжі, одягу та ліків.

Zagoriy Foundation, що просуває ініціативу Щедрий вівторок в Україні, провела опитування та встановила, що в середньому учасники дослідження перераховують на благодійність близько 2900 грн за місяць. При цьому ними рухають співчуття, патріотизм і обов’язок перед суспільством.

Волонтерський рух і взаємодія з бізнесом

Українці, що залучались до благодійності у 2024 році, також активно волонтерили. Показник волонтерства підвищився до 43%, порівнюючи з 39% у 2022 році. Найактивніші волонтери — це переважно молодь, сільське населення, працівники держсектору.

Назвати 2024 рекордним роком благодійності в Україні можна також завдяки активній участі бізнесу. Великі та малі компанії стають усе більш соціально відповідальними та розказують про це публічно, щоб кожен ще не долучений бізнес міг стати партнером благодійного руху Щедрий вівторок. Проявляти свою соціальну відповідальність можна будь-яким чином: донатити, підтримувати благодійні організації, залучати працівників до ініціатив, впроваджувати заходи щодо збереження довкілля тощо.

Наразі близько 88% громадських організацій оцінюють взаємодію з бізнесом як ефективну, що свідчить про позитивну тенденцію. При цьому 34% вважають, що ефективність взаємодії зросла за 2 роки від початку повномасштабного вторгнення.

Ще не відомо, яким буде 2025 рік у сфері благодійності, однак критичні очікування українців можуть цілком перетворитися на нові рекорди по донатах і залученості до волонтерства, якщо кожен буде соціально відповідальним.

 

 

 

 

Реклама

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківській обласній лікарні врятували пацієнтку з рідкісним автоімунним захворюванням

Нефрологи Івано-Франківської обласної лікарні успішно діагностували та розпочали лікування 65-річної жительки Рогатинщини, яка страждає на мікроскопічний поліангіїт – рідкісне захворювання, що вражає одночасно легені та нирки.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На війні загинув 23-річний військовий з Надвірнянщини Василь Нагорняк

19 лютого 2025 року обірвалося життя молодого військовослужбовця з Надвірнянської територіальної громади Василя Нагорняка, який від початку повномасштабного вторгнення захищав Україну.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Студенти з Калуша створили інтерактивну карту Європи з QR-кодами для вивчення географії (відео)

Троє студентів калуського училища розробили унікальний навчальний посібник – магнітну карту-пазл з фанери, оснащену QR-кодами, які містять інформацію про кожну європейську країну.

ПЕРЕГЛЯНУТИ