Під час ремонту в квартирі або офісі обробці стелі приділяють не менше часу, ніж стінам та підлозі.
Підвісна стеля є ідеальним варіантом як зі сторони функціональності, так і з дизайну та індивідуальності. Каркасна конструкція дозволяє підлаштувати зону світла, виділити темні місця підсвічуванням, без проблем вмонтувати обладнання.
Особливості підвісної стелі
Підвісні стелі є каркасною конструкцією, яка кріпиться до основи перекриття за допомогою підвісу. Каркас буває металевий чи дерев’яний. Іноді такі стелі кріпляться без підвісу. Такий тип називають підшивним.
Підвісна стеля виконує не тільки естетичну, але й практичну функцію. Її використовують, якщо треба:
- грамотно розподілити освітлення;
- покращити звукоізоляцію;
- оснастити приміщення додатковою вентиляцією;
- покращити захист від пожежі.
Підвісну стелю також використовують, щоб приховати вентиляцію, труби та інші неестетичні елементи інтер’єру.
Види підвісних стель
Всі види стельових конструкцій можна умовно поділити на каркасні та підшивні. До каркасних належать:
- гіпсокартонні;
- плиткові;
- армстронг;
- алюмінієві.
До переваг плит армстронг https://stylesolution.com.ua/ слід віднести той факт, що вони відповідають екологічним стандартам якості, мають широку кольорову гаму, підвищують звукоізоляцію приміщення, легко і швидко монтуються, забезпечують можливість приховування комунікацій і проводки в заплітному просторі. В асортименті підвісних стель армстронг є моделі зі 100% вологостійкістю, які можна експлуатувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Відрізняються вони конструкцією, матеріалом та способами встановлення.
Гіпсокартонна стеля складається з гіпсових листів. Завдяки гнучкості матеріалу легко нарізати листи потрібної форми. Ця риса одночасно є мінусом, тому що при неакуратній установці лист може дати тріщину.
Іншим видом є касетний набір листів. Встановлюються вони простіше, матеріал використовується міцніший. Але через правильні форми складно скласти вишуканий дизайн.
Підшивні або незнімні стельові системи можна розділити на рейкові, натяжні та тканинні. Усі вони встановлюються швидко, не залишають багато сміття. Їх використовують скоріше з декоративною метою, щоб підкреслити загальну дизайнерську задумку.
Головні переваги підвісних стель
Підвісні стелі мають ряд переваг:
- вони легко та швидко встановлюються;
- можна підібрати як дешевий матеріал, так і дорогий;
- жароміцні та водостійкі;
- здатні поділити кімнату на зони підсвічування;
- величезний вибір дизайнерських рішень.
Підвісні стелі варто вибирати виходячи з вибору оздоблення, дизайнерського рішення, ціни на матеріал та установку. Такий варіант ідеально підійде, коли хочеться додати інтер’єру індивідуальності.